Rubriky:

1. liga

Boleslavskou ofenzívu posílil súdánský útočník z Austrálie

1. července 2016 14:45 - Mladá Boleslav
(Aktualizováno: 1. července 2016 15:06)

Fotbalisté Mladé Boleslavi hlásí další posilu v podobě australského útočníka se súdánskými kořeny Golgola Tedrova Mebrahtua. Dosavadní hráč FC Sydney podepsal smlouvu na dva roky.

 

fkmb.cz

Posila je to exotická. Pětadvacetiletý útočník Golgol Tedrov Mebrahtu pochází ze Súdánu a naposledy hrál v australském Sydney. Ve svém prvním zápase za Boleslav dal dva góly.

Narodil se v súdanském Khartoumu, ale fotbalovou kariéru odstartoval v Austrálii. S týmem Western Sydney Wanderers dokonce vyhrál asijskou AFC Champions League. Jednou nastoupil v reprezentačním týmu Austrálie do 23 let.

Do Mladé Boleslavi jej přivedl David Jarolím na doporučení nizozemského manažera, se kterým se zná z doby hráčské kariéry. Mebrahtu se v poslední červnové středě v přípravném duelu proti Trenčínu uvedl dvěma góly z pěti šancí, do kterých se v prvním poločase dostal.

„Je dravý, schopný podržet míč, ochotný pracovat pro mužstvo. Do šancí se dostával a dal z nich dva góly," řekl trenér Karel Jarolím o testovaném útočníkovi a projevil o jeho angažování zájem. Vedení mladoboleslavského klubu se s Mebrahtou dohodlo na dvouleté smlouvě do 30. června 2018.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..