Rubriky:

1. liga

Operace Krejčí uzavřena. Sparta se může těšit na víc než 100 miliónů od Boloni

7. července 2016 12:32 - Praha
(Aktualizováno: 7. července 2016 13:06)

Ani krach národního týmu na mistrovství Evropy ve Francii velkému přestupu nezabránil. Fotbalový záložník Ladislav Krejčí přestupuje z pražské Sparty do italské Boloni, kde uzavřel smlouvu na pět let. Oba kluby o transferu informují na svých webech. Letenští by za přestup svého čtyřiadvacetiletého odchovance měli zinkasovat částku kolem 4 miliónů eur, tedy přibližně 108 miliónů korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Byl očekáván na soustředění v Rakousku, ke Spartě se však už po dovolené nepřipojí. Ladislav Krejčí prošel v Boloni lékařskou prohlídkou a odchází za svou první zahraniční štací. Jeho nový klub skončil v minulém ročníku Serie A na 14. místě a o čtyři body unikl sestupu.

Mladý reprezentant oslavil 24. narozeniny v úterý, velký přestup tedy dostal jako dárek.

„Ve Spartě patřil Láďa k hlavním oporám, ale už byl nejvyšší čas, aby se začal prosazovat v zahraničí. V jeho 24 letech jde o vyzrálého hráče, jehož kvality byly ověřeny řadou těžkých mezinárodních zápasů jak v klubovém, tak reprezentačním dresu," uvedl na sociálních sítích hráčův agent Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

Za Spartu nastupoval Krejčí v první lize od roku 2010 a celkem za ni v nejvyšší soutěži odehrál 131 zápasů a vstřelil 25 branek. Získal dva mistrovské tituly a v minulé sezóně pomohl týmu do čtvrtfinále Evropské ligy.

Na šampionátu ve Francii, s nímž se česká reprezentace loučila již po základní skupině, nastoupil ve všech třech zápasech.

Boloňu vede bývalý italský reprezentant Roberto Donadoni.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..