Rubriky:

1. liga

Nedávný kapitán Hanousek se na Julisce upsal až do roku 2019

3. srpna 2016 11:43 - Praha

Kapitánskou pásku sice na startu nové sezóny předal novici Šimůnkovi, nadále však zůstává důležitým článkem fotbalové Dukly. Záložník Marek Hanousek teď prodloužil smlouvu na Julisce o dva roky. Čtyřiadvacetiletý hráč tak bude v pražském klubu vázán až do června 2019.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Odchovanec Slavie se v prvním týmu Dukly objevil před sedmi lety. Postoupil s ní do první ligy, pak si vyzkoušel angažmá v mistrovské Plzni. Jako kapitán týmu působil celou minulou sezónu. A tím, že před pár dny předal pásku nově příchozímu Šimůnkovi, se na jeho významu pro tým moc nemění.

"Za trenéry jsme mužstvu napověděli, že bychom byli rádi, kdyby kapitánem byl jeden z nich. A Honza těsně vyhrál. Nadále však platí, že lídry budou oba dva," ujišťuje trenér Jaroslav Šilhavý.

Bývalý reprezentant do 21 let v nejvyšší soutěži odehrál zatím 119 zápasů a vstřelil 13 gólů. "Přeju si hlavně zdraví a body. (úsměv) Nejsem typ hráče, který by chtěl měnit klub každý rok. Naopak. Navíc vedení se ke mně zachovalo velkoryse. K ambicím jsme za poslední roky měli hodně prohlášení. Teď chceme méně mluvit a více pracovat," říká Hanousek pro klubový web.

Rád by se dočkal velkého úspěchu. "Mám rád pohádky a líbí se mi ta plzeňská. Ze dna prvoligové tabulky s tisícovkou fanoušků na tribuně až do Ligy mistru. Věřím, že možné je všechno..."

Ze svého angažmá na Julisce nejvíc vzpomíná na první sezónu v nejvyšší soutěži. "Hráli jsme hezky fotbal, úplně stejný jako ve druhé lize. A vycházelo nám to i s lepšími týmy v té první. Soupeři nevěděli, jak nás bránit. Dnes už je to jiné. Kombinačně se snaží hrát více týmu a nás mají lépe nastudované. Musíme hledat nové cesty," uvědomuje si Hanousek.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..