Rubriky:

1. liga

Překvapivá remíza s Klokany znovu ukázala, že Pivarníkova Plzeň potřebuje čas. Ten ale nemá

7. srpna 2016 21:28 - Plzeň

Hodně pikantní trenérský souboj. Vždyť plzeňský kouč Roman Pivarník ještě na jaře vedl pražské Klokany, zatímco jeho kolega na lavičce Bohemians 1905 Miroslav Koubek naopak v úvodu loňského podzimu šéfoval Viktorii. Ve druhém ligovém kole na sebe narazili a navrch měl kupodivu šedesátník Koubek. „Málokdo to čekal,“ velebil své rozhodnutí zapomenout na pobírání důchodcovské renty a znovu se vrhnout do fotbalového dění. Zvlášť, když byl odměněn.

 

fcviktoria.cz

Remízou, kterou s Klokany uhrál na hřišti mistrovské Plzně, udělal radost sobě, zatímco Pivarníkovi přivodil starosti. Aby ne, žádná sláva začít cestu za obhajobou titulu domácí ztrátou. O tom, že duel s Pražany měl posloužit jako příjemná příprava na boj o postup do základní skupiny Ligy mistrů s bulharským Ludogorcem Razgrad, už vůbec nemluvě.

„Výsledek je jedna věc, námi předváděná hra věc druhá. A my dobře nehráli. Místo abychom po vedoucím gólu soupeře dorazili, vlastní laxností si zápas ztížíme a protivníka posadíme na koně," vyčítal Pivarnik svému mužstvu.

Dotřetice obrat nezvládli

Bylo to již potřetí během čtyř zápasů, v nichž Pivarník mistrovský tým Plzně vedl, kdy musela Viktoria reagovat na nepříznivý vývoj střetnutí. V ligovém prologu v Jihlavě obrat zvládla a vyhrála, v Baku v odvetě třetího kvalifikačního předkola Ligy mistrů potřebný postupový gól nakonec rovněž vstřelila, s Klokany se však pokoušela o vítězný zvrat marně.

„Však jsme si od trenéra i od Pavla Horvátha hned v kabině vyslechli, že si nepočínáme jako tým. Jeden z nás má balón, a místo aby se mu nabízeli tři čtyři spoluhráči, o přihrávku si říká jen jeden. Pak se opravdu těžko dostáváme do šancí, natož abychom stříleli góly," prozrazoval Jan Kopic, co Pivarník vyčítal hráčům ze všeho nejvíc.

„Ale já o tom budu mluvit klidně veřejně a nahlas k tomu. Rozehráváme pomalu a komplikovaně, dopřáváme si spoustu kontaktů s míčem, volíme raději jistotu, takže míče směřují dozadu, než abychom riskovali a hráli balóny dopředu," neměl Pivarník problém s tím, aby pojmenoval, co mu nejvíce na hře vadí a co jeho Viktorii v úvodu podzimu brzdí a sráží.

Jiný fotbal chce čas

„Bude to i tím, že trenér na nás chce trochu jiný fotbal, než jaký jsme hráli. Máme dostupovat soupeřovy útočníky a okamžitě se snažit získat míč, abychom hned mohli hrát, ale bude zapotřebí čas. Musíme si na tento styl zvyknout," připomínal Radim Řezník, který se v plzeňské sestavě objevil po téměř půldruhém roce trvající absenci způsobené zhraněním.

Jenže právě času se nedostává ani trenérovi, ani hráčům. Vždyť už za devět dnů čeká na Plzeň v Sofii první díl play off o Ligu mistrů proti Ludogorci, v němž půjde o postup do základní skupiny a stovky dalších miliónů samo sebou také.

„Co můžeme jiného, než dál pracovat? Do play off jsme postoupili, takže by se měl dostavit klid a pohoda. Teď proto půjde o to hru usměrnit a přimět hráče, aby si počínali mnohem zodpovědněji i v defenzívě. Vždyť góly, které na podzim dostáváme, jsou jako přes kopírák. Dlouhý míč za naši obranu, náběh a inkasovaná branka," připomínal Pivarník, že recept soupeřů je vlastně jednoduchý.

Ostatně, i Koubek se ho držel a odvezl si s Klokany z Plzně bod, takže aby se jím neinspiroval Ludogorec.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..