Rubriky:

1. liga

Vacek odchází ze Sparty do Izraele, vybral si nejtradičnější klub

9. srpna 2016 14:54 - Praha
(Aktualizováno: 9. srpna 2016 16:28)

Udělal si jméno v polské lize, teď se vydává zase jiným směrem. Fotbalista Kamil Vacek přestupuje ze Sparty do izraelského klubu Maccabi Haifa. Záložník působil v uplynulé sezóně v polském Piastu Gliwice, v posledních dnech trénoval s Vlašimí. Vedení letenského klubu nyní na svém webu oznámilo, že se domluvilo na jeho přestupu do Izraele.

 

sportinvest.cz

Devětadvacetiletý rodák z Ústí nad Orlicí je zkušený světoběžník. Zahrál si v Německu, Itálii a Polsku, takže Izrael je pro něj již čtvrtou zahraniční štací.

Kamil Vacek působil na Letné hned dvakrát. Nejprve v letech 2007 až 2011, během tohoto období získal se Spartou titul v roce 2010. Poté přestoupil do italského Chievo Verona, aby se před sezónou 2013/2014 vrátil zpět do Sparty na hostování. To se poté změnilo v trvalý přestup a Kamil byl součástí týmu, jenž získal v sezóně 2013/2014 double.

V následující sezóně odešel na půlroční hostování do Mladé Boleslavi, kde strávil jarní část, v sezóně 2015/2016 pak působil v polském Piastu Gliwice společně s útočníkem Martinem Nešporem.

Týmu českého kouče Radoslava Látala pomohli k senzačnímu postupu do Evropské ligy. Vacek byl ještě na jaře členem české reprezentace, do závěrečné přípravy na ME ve Francii už ho ovšem trenér Pavel Vrba nepozval.

"Kamil se může těšit na angažmá v nejtradičnějším izraelském klubu, který se může pochlubit nádherným novým stadiónem a nejmodernějším zázemím. Majitel klubu stojí v jeho čele 25 let a je zárukou stabilního prostředí. Veškeré investice i příchod nového trenéra se zkušenostmi z Manchesteru svědčí o vysokých ambicich, které klub má," poukazuje hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International.

Další změny na lince Letná - Rusko

Vackův odchod není poslední změnou na Letné. Nigerijský útočník Kehinde Fatai míří do Ruska, nabídka z Ufy je prý velmi velkorysá. Kouč Ščasný s ním ještě před pár dny počítal do sestavy, Afričan si však postavil hlavu...

Naopak opačným směrem by na Letnou měl dorazit obránce Vjačeslav Karavajev. Kmenový hráč CSKA Moskva českou ligu dobře zná, působil již v Dukle a minulou sezónu v Jablonci.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..