Rubriky:

1. liga

Slavia znovu platí za fanoušky, tentokrát kvůli jejich vandalismu v Brně

11. srpna 2016 17:18 - Praha
(Aktualizováno: 11. srpna 2016 18:01)

Dostali se do ráže a jejich klub to stojí jen peníze. Fanoušci sešívaných o sobě dali nechvalně vědět hned při návratu do pohárové Evropy a fotbalová disciplinárka nyní potrestala pražskou Slavii pokutou 100 tisíc korun za řádění jejích příznivců v Brně, kde poškodili stadión.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co na tom, že se zápas 1. ligového kola ani nehrál. Duel na hřišti Zbrojovky odplavil silný déšť a nezpůsobilý terén. Fanoušci pražské Slavie se i tak realizovali po svém.

"Utržená umyvadla, rozmlácené pisoáry, prokopnuté a vytržené dveře a poničené vypínače jsou vandalismem, který komise jednoznačně odsuzuje," poukazuje v prohlášení předseda Richard Baček, proč jeho disciplinární komise vyměřila Slavii pokutu 100 tisíc korun.

"Apelujeme na všechny kluby, aby především intenzivní komunikací se svými fanoušky přiměly je samotné, aby se v prvé řadě pokusili sami eliminovat ze svých řad jedince, kteří svým chováním a skutky poškozují dobré jméno jejich klubu," dodává Baček.

Slavia se přitom snaží své fanoušky umírnit. Jen tři dny před cestou do Brna je varovala, že za jejich chování v Tallinnu zaplatí v přepočtu 150 tisíc korun a za domácí pohárovou odvetu pak dokonce dvojnásobek.

Všechno marné, vršovický klub zaplatí znovu...

Bačkova komise také zahájila disciplinární řízení s Teplicemi kvůli podezření, že fanoušci házeli pyrotechniku na hrací plochu při domácím utkání se Spartou. Zastavila také činnost na jedno utkání brněnskému Radku Buchtovi za vyloučení v utkání 2. ligového kola s Karvinou.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..