Plzeň - Zlín 0:2Výborný Zlín srazil mistrovskou Plzeň na její půdě a senzačně vede ligu!

36. Poznar 0 : 1
74. Diop 0 : 2

Plzeň

Úřadující mistři z Plzně na počátku fotbalové ligy doma klopýtají. Poté, co remizovali s Bohemians 1905 (1:1), podlehli v sobotním duelu Zlínu 0:2! Výteční Moravané po čtyřech kolech senzačně vedou nejvyšší soutěž s deseti body. Branky vítězů obstarali Poznar a střídající Diop.

Plzeňský útočník Michael Krmenčík (vpředu) a Tomáš Hájek ze Zlína.

Plzeňský trenér Pivarník udělal proti středečnímu úvodnímu duelu play off Ligy mistrů na půdě bulharského Ludogorce Razgrad (porážka 0:2) osm změn v základní sestavě Viktorie. Od začátku nastoupili pouze brankář Kozáčik, kapitán Hubník a záložník Kovařík. Obránce Limberský dokonce nebyl ani na lavičce.

Jenže první poločas byl ze strany Západočechů prachbídný. Inkasovat mohli už v 14. minutě, kdy Poznar předal míč Holíkovi, který si před velkým vápnem udělal prostor pro střelu. Ta skončila těsně vedle pravé tyče. V 26. minutě upaloval sám na Kozáčika Jordan, slovenský brankář mu však výtečným zákrokem vzal jasný gól.

Zatímco Zlín hrozil, domácí nebyli nebezpeční vůbec. Jejich akce končily pravidelně před pokutovým územím. Hosté také šli zaslouženě do vedení: v 36. minutě po rychlém protiútoku a přihrávce Živuliče se do odkryté branky trefil Poznar.

Po přestávce Viktoria přidala plyn

Vzápětí Viktoria poprvé vystřelila mezi tyče, prudký volej Kučery z hranice šestnáctky však letěl přímo do míst, kde stál gólman Dostál. V závěru poločasu pálil z úhlu Kolář, dvojblok obránců ale jeho pokus k Dostálovi nepropustil.

Od začátku druhé půle domácí přece jen sešlápli plyn. Nejprve se individuální akcí blýskl Kovařík, jehož rána pravačkou prosvištěla těsně vedle. Vzápětí měl vyrovnání na hlavě Baránek po rohovém kopu, ale zblízka netrefil branku. Zlín se najednou ocitl pod tlakem, po chvíli musel Dostál krotit střely Hořavy a Koláře.

Parádní pas za obranu vymyslel v 66. minutě střídající Bakoš, jenže Kolářovi míč v obrovské šanci utekl. Z brejku Zlína mohl rozhodnout Holík, minul však odkrytou branku. Jeho parťákovi Diopovi se však v 74. minutě vedlo podstatně lépe, když s přehledem zakončil povedený kontr hostů. A překvapivý výsledek byl na světě. Přikrášlit ho ještě v závěru mohl Holík, ale na Kozáčika nevyzrál.

4. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 0:2 (0:1)
Branky: 36. Poznar, 74. Diop. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Peřina. ŽK: Kopečný, Hnaníček (oba Zlín). Diváci: 9327.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Hubník, Řezník (79. Ďuriš) - Hořava, Kučera - Petržela, Kolář (71. Hromada), Kovařík - Krmenčík (64. Bakoš). Trenér: Pivarník.
Zlín: Dostál - Kopečný, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič (84. Bartolomeu), Živulič, Hnaníček (87. Janíček), Holík - Poznar, Jordan (63. Diop). Trenér: Páník.