Rubriky:

1. liga

Neustoupíme ani o píď, vyhlásili Dánové. Přesto je z Kadlece nejdražší hráč ligy, Hamroun nepřijde

1. září 2016 15:17 - Praha
(Aktualizováno: 1. září 2016 16:19)

A teď se ukaž, chlapče... Vedení fotbalové Sparty potvrdilo, že příchod Václava Kadlece z Midtjyllandu je nejdražším přestupem v historii české ligy. Konkrétní částku neuvedlo, dánská média píší o sumě 2,7 miliónu eur (asi 73 miliónů korun). „Není to pro mě moc důležité, ohodnocení dělají jiní lidé, ne já. Pro mě přestupní částka nehraje roli,“ ujišťuje 24letý útočník. Dostal smlouvu na čtyři roky a dres s číslem 77.

Martin Kubičík, Lucie Moučková, Sport.cz

Lákali ho k návratu o něco dřív, nakonec se přestup uskutečnil až těsně před uzávěrkou soupisky pro Evropskou ligu.

„Chtěli jsme Václava už v létě. Nastoupil však na pohárové scéně za Midtjylland. V tu chvíli bylo jasné, že pokud přijde, tak až po předkolech. Jsme rádi, že se to povedlo," pochvaluje si generální ředitel klubu Adam Kotalík.

„Mohu potvrdit, že se jedná o největší přestup do Sparty a nejspíš také do české ligy. Částku nebudu komentovat, jen potvrdím slova majitele klubu. Jedná se o zhruba trojnásobek největší investice, jakou kdy zatím Sparta za hráče dala. Děkujeme také panu Paskovi, který byl důležitou součástí vyjednávacího týmu. Bez něj by to asi nevyšlo," dodává Kotalík.

V Dánsku už nebyl šťastný

Zkušený hráčův agent potvrzuje, že dánský klub nebyl Kadlecovu odchodu příliš nakloněn.

„Jednání trvala dva měsíce. Třikrát řekli ne, počtvrté, že nesouhlasí, popáté, že neustoupí ani o píď. Pak ale nastoupil vyjednávací tým a podařilo se to," říká Pavel Paska.

„Důležitý byl lidský akcent - Dánové pochopili, že tam Václav není z lidského hlediska šťastný. Sparta prolomila transferový limit, zařadila se do kategorie středního bundesligového klubu. Dělali jsme rekord, když Rosický odcházel do Dortmundu - a teď zase se Spartou, když se vrací Kadlec. Největší podíl však má pan Křetínský, ten to celé musel zaplatit," směje se Paska.

Bude muset podávat velké výkony

Jeho chráněnec i Sparta teď budou nicméně na každém kroku konfrontovaní s otázkou, zda se tak vysoká přestupní částka vyplatí. „Můžete být klidní, když vezmu Kadlecův odchod do Frankfurtu, pořád jsme ještě v plusu," culí se Kotalík.

„Je to mimořádný transfer a nebudu slibovat, že každé přestupové okno budeme dělat takové. Václav má ve Spartě nějakou historii a víme, co od něj můžeme čekat," dodává již vážně.

„Jeden z mých nejtěžších přestupů. Dánové byli s Vaškem spokojení. Po osmi měsících, co ho získali, se ho nechtěli vzdát. Taky navíc čekali další progres. Zvolili jsme však sportovní cestu, restart jeho talentu. A bude teď muset podávat velké výkony, aby se odvděčil," má jasno Paska.

„Jednoznačně chceme titul vrátit na Letnou, a pokud pak chceme i do Ligy mistrů, musíme mít nezpochybnitelnou kvalitu. Je to investice do hráče jako kterákoliv jiná. Pořád ještě je mladý - a může jít znovu ven za stejné nebo větší peníze," kalkuluje Kotalík.

Když Kadlec ve Spartě hostoval na jaře 2015, dával góly a byl jednou z největších hvězd soutěže. „Rád bych jí byl zase, kvalitou jsem snad srovnatelný jako posledně. Nechci být velkohubý, ale horší doufám nejsem," slibuje Kadlec.

Hamroun je v Kataru, Konaté trucuje

Z další ofenzivní posily naopak sešlo. Alžírský útočník Hamroun zamířil z Bukurešti do Kataru.

„Mohu potvrdit, že jednání se Steauou probíhala, ale nedopadla," říká člen sparťanského představenstva Jakub Otava.

Letenští jako součást transakce za Hamrouna nabízeli Konatého, který se v Praze rozhodl stávkovat. „Timyho jméno padlo, ale nebylo zcela nedílnou součástí jednání. Vzhledem k tomu, v jakém postavení se teď nachází ve Spartě, budeme ho řešit individuálně," avizuje Otava.

Na Letné si nedali žádný termín, do kdy chtějí mít o zlobivém Afričanovi jasno. „V tomto případě jde o to, kdy bude mít jasno on. Má tady smlouvu ještě na dva roky..." poukazuje Otava.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..