Rubriky:

1. liga

Kadlec: Nejsilnější Sparta, jakou jsem zažil. Kluci z Plzně mají trochu strach

2. září 2016 07:18 - Praha

Potřetí se objevil na Letné, tentokrát znovu na přestup a navrch jako nejdražší hráč v historii české fotbalové ligy. Pokud informace dánských médií o přestupní částce 2,7 miliónu eur (asi 73 miliónů korun) odpovídají, bude mít útočník Václav Kadlec co dělat, aby se fotbalové Spartě vyplatil. „Žádný krok zpět, Sparta je prostě lepší klub,“ ujišťuje 24letý reprezentant po příchodu z dánského Midtjyllandu.

Sport.cz

Ze Sparty odcházíte, pak do ní zase přicházíte... Co od svého třetího angažmá na Letné očekáváte?

Výzva to je velká. Vím, že klub má největší cíle, navíc investice do mě nebyla malá. Očekávání tomu tedy odpovídají, ale snad mám schopnosti, abych je naplnil.

Jak se cítíte jako nejdražší hráč české ligy?

Není to pro mě moc důležité. Ohodnocení dělají jiní lidé, ne já. Pro mě nehraje roli.

Frankfurt, Midtjylland - do ciziny už jste nechtěl?

Roli hrálo víc faktorů, nejen lidské hledisko. Nebyl jsem v Dánsku spokojený v civilním životě, ale ani po fotbalové stránce. Nechci hanit, ovšem kvalita zázemí, regenerace i celé ligy a přípravy na zápasy tam není taková. To hrálo roli.

Navnadil vás také návrat Tomáše Rosického?

Ne že bych se vracel právě kvůli Tomášovi, ale kdo by si s ním nechtěl zahrát...? V reprezentaci jsem tu možnost párkrát měl a těším se na další.

Vracíte se do nejsilnější Sparty, jakou jste na Letné zažil?

Asi ano, na papíře vypadáme moc hezky. Bavili jsme se o tom teď v reprezentaci, Honza Kopic říkal, že z nás v Plzni mají trochu strach... Ale hlavně si musíme sednout na hřišti. Tam nám jména nic nezaručí. Tam je to na nás.

Máte jasno, kam s vámi počítá trenér Ščasný?

Párkrát jsem se s ním bavil, poprvé už před pár týdny kvůli dánskému Sönderjyske, s nímž kluci hráli. Můžu hrát na více pozicích, jasně že v ofenzívě.

První gól jste za Spartu dával jako šestnáctiletý. Jak jste se od té doby změnil?

Vůbec nelze srovnávat. Když jsem do Sparty přišel, byl jsem šestnáctiletý klučina. Z toho mám jen stejný zápal do fotbalu, jinak jsem se změnil asi ve všem.

Loni na jaře jste byl jednou z největších hvězd ligy. Dokážete teď na půlroční hostování navázat?

Rád bych takovou hvězdou zase byl, kvalitou jsem snad srovnatelný jako posledně. Nechci být velkohubý, ale horší doufám nejsem.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..