Rubriky:

1. liga

Den blbec, láteří Ščasný. Rosický jediným pozitivem

11. září 2016 06:53 - Praha

Hned dvě své bývalé hvězdy přivedli během reprezentační přestávky domů. Jenže ani Tomáš Rosický s Václavem Kadlecem fotbalistům Sparty nepomohli, s Mladou Boleslaví dom jen remizovali 2:2. V příštím ligovém kole tak pojedou na hřiště nečekaného lídra ze Zlína se ztrátou dvou bodů. „Na Zlín ještě nemyslím, teď nás čeká Evropská liga v Southamptonu. Remizovat můžete, hlavně však musíme zvednout hru,“ zdůrazňuje trenér Zdeněk Ščasný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co říkáte na výkon vaší obrany?

Nebudu alibista. My hráli špatně všichni, ztrátu bodů nebudu svádět na obranu. První a druhá půle byly podobná. Den blbec, nehráli jsme dobře dopředu ani dozadu. Klasický poreprezentační zápas - a když se nedaří a dvakrát vedete, nesmíte si pak nechat dát takové góly. Ale soupeř šance měl, buďme rádi za bod.

Čím si vysvětlujete tak matný výkon?

Musím si vysvětlení najít. Cokoliv teď říkat, vyzní jako alibi. Nebylo tam skoro nic. Proč, to řeknu hráčům.

Byla naděje, že by Rosický nastoupil v základní sestavě?

Kdepak, Tomáš nemohl jít do zápasu hned od začátku. Postupujeme přesně podle plánu, který konzultujeme jak s naším doktorem, tak profesorem Kolářem. Byli jsme domluvení, že ať bude stav jakýkoliv, nastoupí kolem sedmdesáté minuty, ne-li později. Že se dostal do hry, bylo jediné pozitivum zápasu.

Proč druhý navrátilec Kadlec tak rotoval sestavou?

Nešlo o rotování sestavou, hráči si měnili místo sami. Logicky jsme pak chtěli dostat na hřiště víc útočníků. Vašek se sžívá s mužstvem a myslím, že jeho výkon také půjde nahoru.

Neovlivnila přece jen výkon týmu slavnostní atmosféra?

Vůbec ne. Jestli někdo neměl unést atmosféru, tak Mladá Boleslav a ne my. Naše příprava byla tristní, během pauzy jsme také trénovali jen s osmi hráči a s dorostenci. Původně třeba neměl hrát Karavajev, ale Zahustel - jenže den před zápasem se zranil. To jsou takové maličkosti, výkon mužstva ovšem neomlouvají.

A co marodi Dočkal a Frýdek, kteří v záloze chybí?

Není to jen o nich, musíme si poradit. Doufám, že od pondělí půjdou do tréninku s mužstvem, jejich zátěž už roste.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..