Rubriky:

1. liga

Vyroste z nich nový Bony? Sparta získala dva mladíky z Drogbovy akademie

12. září 2016 09:59 - Praha

S Bonym Wilfriedem udělali Letenští terno a v jeho stopách se teď v Praze vydávají další dva krajané. Na hostování do konce sezóny přicházejí do juniorského týmu Sparty talentovaní ofenzivní fotbalisté z Pobřeží slonoviny - Baba Lamine Traoré a Youssouf Dao.

 

sparta.cz

Oběma hráčům je osmnáct let, oba doposud působili v klubu ASEC Mimosas v Abidjanu, největším městě Pobřeží slonoviny. Dao se nejlépe cítí na levém křídle, Traoré je útočník.

„O oba byl zájem z předních týmů Francie a Belgie, ale společně s našimi belgickými partnery jsme doporučili Spartu, s čímž souhlasil jak ASEC, tak samotní hráči, neboť je ve světě vysoce uznávaná její kvalitní práce s mládeží. Roli také sehrála Praha jako taková," avizuje manažer Pavel Zíka z agentury Global Sports, jenž hráče zastupuje.

Agent neskrývá, že by jednou chtěl objevit nového Bonyho Wilfrieda, který také začínal na Strahově v béčku a dotáhl to až do Premier League. Třeba se i jeho nástupci časem prosadí do áčka.

"Oba kluky máme poctivě vyskautované. Mají obrovskou touhu se ve Spartě prosadit. Zahráli si kvalifikaci africké Ligy mistrů. Působili v akademii, která vychovala třeba Drogbu, Gervinha či Kolo Tourého. A Dao už byl nejlepším střelcem tamní ligy," dodává Zíka pro Sport.cz.

Traoré a Dao už absolvovali první trénink s juniorským týmem, ke kterému se připojili v neděli.

Hostování obou Afričanů platí do konce sezóny, ve smlouvě je obsažena opce na případný přestup.

Z Pobřeží slonoviny je také Tiémoko Konaté, který však nedávno začal trucovat a Sparta ho z prvního týmu vyřadila.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..