Rubriky:

1. liga

Baníku hrozí miliónová pokuta za řádění chuligánů. Slovácko má zavřenou část stadiónu

15. září 2016 18:23 - Praha
(Aktualizováno: 15. září 2016 19:01)

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala fotbalový klub Slovácko pokutou 100 tisíc korun a uzavřením části tribuny za nedostatečnou pořadatelskou službu v duelu se Zlínem. Zlínský klub musí za své fanoušky zaplatit 80 tisíc korun. Komise rovněž zahájila řízení s Baníkem Ostrava a Opavou kvůli jejich vzájemnému duelu druhé ligy, ve kterém vtrhli fanoušci na hrací plochu. Oběma týmům hrozí miliónové pokuty.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

"Předvolali jsme si oba kluby. Důvodem je závažnost chování fanoušků obou klubů, které podle disciplinárního řádu může být potrestáno v případě Ostravy pokutou až do výše deset miliónů korun nebo uzavřením stadiónu a v případě hostující Opavy pokutou až do výše pěti miliónů korun," řekl předseda komise Richard Baček.

K uzavření části stadiónu v sektorech B1 až B5 už sáhla komise v případě Slovácka. Při duelu se Zlínem tam rovněž došlo ke vniknutí diváků na hrací plochu. Podle delegáta selhala pořadatelská služba. Fandové Zlína použili pyrotechniku a rasistické projevy.

"Při utkání došlo k masivnímu použití pyrotechniky včetně jejího vhazování na hrací plochu, k opakovanému vniknutí fanoušků na hrací plochu a dokonce k přerušení utkání. I proto jsme přikročili k trestu uzavření části stadiónu, ve kterém k těmto incidentům došlo. Odpovědnost za své činy musí nést i fanoušci, nejen kluby. Takové chování na ligových stadiónech nebudeme tolerovat," řekl Baček.

Platí i Slavia

Pokutu dostala také Slavia, a to 120 tisíc korun za výtržnosti fandů v zápasech s Jihlavou a Plzní, kde došlo k poškození stadiónů v sektorech hostů a k použití pyrotechniky. Slavii hrozí i další pokuta, jelikož bude vyšetřována za chování fanoušků v Teplicích.

Komise udělila i osobní tresty. Na jedno utkání mají za vyloučení zastavenou činnost zlínský Tomáš Hájek, Mihailo Jovanovič z Brna a v druhé lize David Mikula z Vítkovic a Vilém Fendrich z Opavy. Kvůli čtyřem žlutým kartám si jednou nezahrají Vojtěch Kubista z Jablonce a Martin Sus z Prostějova.

Dva zápasy nesmí vykonávat funkci trenéra kouč Varnsdorfu Roman Veselý kvůli svému chování v duelu druhé ligy s Vítkovicemi. Zároveň musí zaplatit pokutu 15 tisíc korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..