Rubriky:

1. liga

Žádný strach z Rosického. Ať se ale vrátí radši až po derby, směje se kouč sešívaných

21. září 2016 15:24 - Praha

Výhra nad Libercem jim výrazně pomohla. Sešívaní se teď mohou s větším klidem chystat na nedělní derby na Spartě. A počítají i s variantou, že odvěký rival právě proti nim vypustí navrátilce Tomáše Rosického. „Odmala jsem ho měl jako fotbalový vzor, rád bych si proti němu zahrál,“ ujišťuje záložník Jaromír Zmrhal s úsměvem, že rozhodně není proti.

Sport.cz

Po šestnácti letech zase první derby s Rosickým? Malý Mozart se s českou ligou loučil právě výhrou 3:1 nad sešívanými v prosinci 2000. Velkým tématem nedělního derby je, zda se slavný navrátilec dá do pořádku a Sparta ho nasadí.

„Tomáš má velkou kvalitu. A pokud nastoupí, pozvedne úroveň derby o několik levelů výš. Z pohledu trenéra soupeře však musím říci, ať si raději počká na jindy. Síla Sparty by s ním samozřejmě stoupla," culí se kouč červenobílých Jaroslav Šilhavý.

Jako asistent u reprezentace poznal, jaké je to trénovat Rosického. „Pokud by Tomáš nastoupil, musíme si ho samozřejmě pozorně všímat. Fotbal je ale kolektivní hra a naši taktiku jen kvůli němu měnit nebudeme. Mám dojem, že Sparta jeho uzdravení směřuje právě k derby. Počítám tedy spíš s variantou, že proti nám nastoupí," líčí Šilhavý.

Prosadit se vlastní hrou, souhlasí gólman

Rosický zatím po návratu do české ligy stihl jen pár závěrečných minut proti Mladé Boleslavi. Od té doby ho Sparta nechává jen trénovat, aby po zranění nabral patřičnou kondici a formu. Soupeři jsou tedy v nejistotě, zda se na hřišti objeví, nebo ne.

„Otázka jeho návratu je v republice velké fotbalové téma. Tomáš má velký přehled ve hře, připravuje šance pro jiné. I kdyby však nastoupil, nesmíme se soustřeďovat pouze na něj. Připravujeme se tak, abychom se prosadili vlastní hrou. A vyhráli," ujišťuje brankář Jiří Pavlenka.

Zápas 8. ligového kola Sparta - Slavia se hraje v neděli od 15:30, přímý přenos vysílá O2 TV Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..