Rubriky:

1. liga

Tříletý Hašek si místo krtečka pouštěl Ligu mistrů. Teď s tátou zvou na Víkend otců

14. října 2016 13:17 - Praha

Fotbal je jejich údělem. Internacionál Martin Hašek momentálně trénuje druholigovou Vlašim, jeho stejnojmenný syn hostuje ze Sparty v Bohemians, kde sbírá úvodní prvoligové starty. Oba Haškové pak zvou na Víkend otců - 10. kolo ePojisteni.cz ligy a 11. kolo Fotbalové národní ligy bude poprvé v této sezóně věnováno otcům s dětmi, respektive celým rodinám, které na stadióny dvou nejvyšších soutěží zavítají.

Jako král z pohádky má tři syny. Martina, Filipa a Mojmíra. Internacionál Martin Hašek v úterý oslavil 47. narozeniny a nemusí mít strach, že by neměl v rodině komu předat fotbalové žezlo.

„Jako tatínek fotbalista jsem všechny kluky vedl k fotbalu. U prvních dvou to nebyl žádný problém, měli sport v genech. U třetího už je vztah k němu vlažnější," líčí otec.

Martin byl tak trochu zázračné dítě. „Jen co se naučil chodit, už kopal. A když se ráno probudil, měl dvě nejoblíbenější kazety. Zápasy Tilburg - Sparta a Sparta - Spartak Moskva, protože v obou zápasech padlo hodně gólů... Jen si představte tříleté dítě, které si místo krtečka, pouští zápasy Ligy mistrů," směje se i po letech Martin Hašek starší.

„Často dostávám od táty trenérské rady. A když je nálada, tak je i poslouchám... Ba ne, vážně, tak z 90 procent s nimi souhlasím," říká syn.

Jak to u Hašku chodí, můžete si poslechnout na přiloženém videu.

Zvláštní akce na podzim i na jaře

Víkend otců se v této sezóně uskuteční poprvé a pokryje celkem 15 utkání od pátku do neděle. Stejný formát čeká fanoušky i v jarní části.

„Víkend otců je pro nás akcí, kterou pořádáme už po několikáté. Kluby chtějí tímto poděkovat všem rodinám s dětmi, které stadióny pravidelně navštěvují. A zároveň přilákat nové návštěvníky z řad tatínků, maminek, dědečků, babiček i dětí," poukazuje Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

Zvláštní péče se o víkendu dočkají především otcové se svými potomky. Připraven bude speciální program, který pro ně jednotlivé kluby nachystají.

Podrobnosti ke všem nachystaným akcím naleznou fanoušci na webech jednotlivých klubů.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..