Rubriky:

1. liga

Ukážeme fanouškům pravou Plzeň, slibuje Bakoš před bitvou se Spartou

23. října 2016 11:32 - Plzeň

Viktoria má v tabulce o čtyři body více než nesmiřitelný rival. Čtvrteční zápasy Evropské ligy však magnet 11. kola fotbalové ligy posunuly do trochu jiného světla. Zatímco Plzeň doma prohrála s Astrou Giurgiu, Spartu posílilo vítězství v izraelské Beer Ševě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na koni by měla být Plzeň. Naposledy prohrála se Spartou v březnu 2014, poslední čtyři vzájemné zápasy opanovali viktoriáni. Čtvrteční pohárový večer ovšem dodal víc sebevědomí Letenským.

„Oni přijedou pozitivně naladění, ale věřím tomu, že i po našem nešťastném utkání to i my v hlavách zvládneme. Budeme mít v zádech naše fanoušky, kterým budeme chtít ukázat tu pravou Plzeň, na kterou jsou zvyklí," ujišťuje útočník Marek Bakoš pro klubový web.

„Je to hodně o hlavách, pár dnů po Evropské lize další velký zápas. Musíme se s tím poprat a na Spartu se dobře připravíme. Víme, že výkon proti Astře nebyl od nás dobrý. Chceme předvést lepší hru a tím, že hostíme Spartu, tak máme o velkou motivaci postaráno," dodává obránce Lukáš Hejda.

Velkou roli sehrají i emoce

Statistika posledních vzájemných duelů je jednozačně na straně jeho týmu. „Každý zápas je jiný, máme sérii výher proti Spartě a budeme ji chtít samozřejmě prodloužit. Malá výhoda to může být, ale není to nic, co by rozhodovalo. Uvidíme, s čím na nás vyrukují a budeme jim chtít vnutit náš styl hry," plánuje Hejda. „Každý ligový zápas je něčím specifický. Někdy jste jasný favorit, někdy ne. V zápasech se Spartou hrají roli také emoce. Musíme jít do zápasu s čistou hlavou a respektovat sílu soupeře. Na hřišti se rozhodne, kdo se s tím lépe popere," doplňuje ho Bakoš.

Velké emoce se znovu očekávají na hřišti i v hledišti. „Plzeň a Sparta nemají nadstandardní vztahy, ale na hřišti se to neřeší. V každém utkání přijdou emoce, někdy víc, někdy méně. Každý zápas je jiný, pokaždé se vyvíjí jinak. My se budeme snažit našim fanouškům udělat radost a potěšit je výhrou nad Spartou," přemítá Bakoš.

dos, Sport.cz

Jak dopadne nedělní ligový šlágr mezi Plzní a Spartou?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..