Rubriky:

1. liga

Chtěli bychom přivést dva až tři hráče, nastiňuje teplický trenér Šmejkal

8. prosince 2016 06:52 - Teplice

Na šestém místě prvoligové tabulky přezimují fotbalisté Teplic. Ale trenér Daniel Šmejkal, který má za sebou první půlrok v roli hlavního kouče v nejvyšší soutěži, si uvědomuje, že obhájit současné příčky i na jaře, nebude jednoduché. „Proto bychom chtěli přes zimu přivést dva až tři nové hráče,“ nastínil záměry směrem k druhé polovině sezóny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak z vašeho pohledu vyznívá teplická rekapitulace dosavadní části ligového ročníku?

Za interní cíl jsme si stanovili umístění do osmého místa, což se nám podařilo splnit. Jsme za to rádi a moc si toho vážíme. Někdo může namítnout, že šestá pozice není bůhvíjakým výsledkem, ale já ji stavím vysoko a je to pro nás závazek, abychom dál tvrdě pracovali.

Co vás s odstupem času ale mrzí nejvíce?

Ztratili jsme některá utkání. Ještě bych se vrátil k tomu, že nám nevyšel druhý poločas v Příbrami. Prohrát můžete, když je soupeř lepší. Jenže tam jsme si to prohráli sami a nebyli jsme spokojeni s vnitřní silou týmu. Ostatní prohry přišly po boji, a to se přihodí, že ne všechno vyhrajete.

Z čeho vycházela základní sestava?

Brankář Grigar odchytal celý podzim, do kostry týmu patřili Ljevakovič, Fillo, po příchodu na hostování i Tomáš Kučera. Ustálila se i stoperská dvojice Jeřábek, Lüftner. Osa je důležitá, ale říká se, že ani bez ostatních to nejde. Jsem rád, že si mužstvo sedlo, ale už je po podzimu a spíš hledíme dopředu.

Co říkáte na šest podzimních gólů útočníka Davida Vaněčka?

Šli jsme do sezóny trochu s neznámou, jak to bude vypadat v ofenzívě. A čekali jsme, jak se mužstvo projeví. David Vaněček měl dva roky smůlu a zdravotní problémy. Pak se jeho situace stabilizovala, sálala z něj obrovská chuť do fotbalu, což jen kvitujeme.

Máte představu o případných změnách v kádru?

Vím, že někteří hráči z lavičky moc nepromluvili do sestavy. V pátek proběhne hodnocení s vedením klubu a budeme se zabývat analýzou. Chtěli bychom přivést dva až tři hráče. A zase to tak vychází v úvahách, že by se nám hodil do každé řady jeden. A zatím nikdo neodešel.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..