Rubriky:

1. liga

Disciplinárka sáhla i na fanoušky. Jak je možné, že je potrestala?

8. prosince 2016 18:13 - Praha

Disciplinární komise LFA udělila dvěma fanouškům půlroční zákaz vstupu na ligové stadióny za použití pyrotechniky. Oba jsou totiž členy FAČR. Ke kroku, který se může nezainteresovaným jevit jako nezvyklý, sáhla během jednání, při němž měla na programu i případ odloženého zápasu Bohemians 1905 - Plzeň.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za použití pyrotechniky potrestala komise fanoušky Adama E. a Davida V., oba jsou totiž zároveň členy Fotbalové asociace ČR, spadají tak pod její vliv. Podle databáze FAČR hrají za mládežnické týmy v nižších soutěžích.

Při utkání Slavia - Mladá Boleslav použili pyrotechniku a komise jim za to na půl roku zakázala vstup na všechny stadióny první a druhé ligy a také jim zastavila činnost ve čtyřech soutěžních zápasech.

"Ze strany těchto diváků došlo ke spáchání disciplinárního přečinu použití světlice. Vzhledem k věku pachatelů pod osmnáct let považujeme trest za adekvátní. Chceme tímto rozhodnutím vyslat signál, že ani fanoušci nemohou být za takové jednání beztrestní, a že mohou přijít na řadu i tresty přísnější," řekl Baček.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..