Liberec - Varnsdorf 5:2Baroš je zpátky a pálí, v Brně zase řádil Litsingi

Rehabilitovali se za vstupní vysokou porážku s Mladou Boleslaví. Fotbalisté Liberce ve svém druhém vystoupení v zimní Tipsport lize na umělém trávníku v Mladé Boleslavi hladce přehráli druholigový Varnsdorf 5:2. Dva góly vítězů zaznamenal uzdravený Milan Baroš. Stejně si vedl i Franci Litsingi při výhře Brna nad Znojmem 5:1. V přípravném zápase Teplice porazily Viktorii Žižkov 2:1, Karviná zvítězila 3:1 v Žilině a Dukla přehrála Vlašim 3:1.

Branku si připsala i nová zimní posila Liberce Ilja Kubyškin.

Podzim museli dohrát bez zraněného renomovaného útočníka a v prvoligové tabulce mají jen dva body náskoku na sestupové příčky. Fotbalisté Liberce se chystají na záchranářské boje, a tak vítají, že se v jejich druhém turnajovém vystoupení představil i Milan Baroš. Nejen to, brzy se hned dvakrát trefil a nasměroval Slovan k hladké výhře 5:2 nad Varnsdorfem.

V brněnské skupině Zbrojovka podobně hladce přehrála druholigové Znojmo 5:1. Dvěma góly ještě do přestávky si o prodloužení hostování ze Sparty řekl Litsingi. „U Franciho jde především o jeho zdravotní stav. Zatím drží, v takovém případě by u nás měl pokračovat minimálně do léta," avizuje trenér Svatopluk Habanec.

Brno představilo dvě nové tváře. Ashiru se předvedl dvěma asistencemi, hrál i stoper Pavlík. „Oba sehráli optimální zápas, ale je to jen příprava. Zásah do mužstva byl velký, takže nás čeká hodně práce při sehrávání," poukazuje Habanec.

Zimní fotbalová Tipsport liga:
Skupina B (Mladá Boleslav):
Slovan Liberec - FK Varnsdorf 5:2 (3:0)
Branky: 12. a 19. Baroš, 17. Ševčík, 57. Šulc, 70. Kubyškin - 48. Štěpánek, 73. Fotr.
Liberec - I. poločas: Porcal - Karafiát, Piško, Chlumecký, Bartošák - Bartl, Obročník, Ševčík, Šulc - Voltr, Baroš.
II. poločas: Hladký - Heppner, Kubyškin, Blažek, Šulc - Ekpai, Breite, Bláha, Machuča, Vůch - Micovčák. Trenér: Trpišovský.
Skupina C (Brno):
Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo 5:1 (4:1)
Branky: 14. a 39. Litsingi, 27. Krejčí, 45. Škoda z pen., 57. Přichystal - 34. Klíma.
Brno - I. poločas: Veselý - Štohanzl, Pavlík, Kijanskas, Vintr - Polák, Krejčí - Litsingi, Škoda, Ashiru - Růsek.
II. poločas: Veselý - Šural, Pavlík, Vraštil, Lutonský - Sedlák, Buchta - Přichystal, Rybička, Ashiru - Řezníček. Trenér: Habanec.
FK Teplice - Viktoria Žižkov 2:1 (1:0)
Branky: 24. z pen. Fillo, 54. Hora - 52. Pimpara.
Teplice - I. poločas: Grigar - Strada, Kodeš, Jeřábek (34. M. Richter), Urma - Soungole, Vachoušek - Fillo, Žitný, Hyčka - Vaněček.
II. poločas: Plachý - Vondrášek, M. Richter, Kodeš, Krob - Nivaldo, Kučera, D. Richter, Urma - Hora, Šilhan. Trenér: Šmejkal.
MŠK Žilina - MFK Karviná 1:3 (1:1)
Branky: 15. Jánošík - 6. Moravec, 50. Bariš, 52. Puchel.
Karviná: Pindroch - Dressler, Hošek, Janečka, Eismann - Šisler, Bariš - Moravec, Budínský, Puchel - Jurčo (46. Holík). Trenér: Weber.
MŠK Žilina B - MFK Karviná 3:0 (3:0)
Karviná: Pastornický - Holík, Plesník, Karčmář, Zelený - Galuška, Smrž, Duda, Lingr, Okleštěk - Nimely.
Dukla Praha - Vlašim 3:1 (0:0)
Branky: 79. Vopat, 87. Demeter, 89. Bezpalec - 51. Hadaščok.
Dukla - I. poločas: Rada - Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Podaný - Tetour, Brejcha, Bilovský - Olayinka, Holenda, Juroška.
II. poločas: Hruška - Miloševič, Štetina, Bezpalec, Preisler - Považanec, Hanousek, Luong - Demeter, Edmond, Vopat. Trenér: Hynek.