Rubriky:

1. liga

Střelec Škoda se upsal Lilleströmu, norský klub ho bere místo Ondráška

30. března 2017 17:26 - Lilleström
(Aktualizováno: 30. března 2017 18:27)

Táta Milan nedávno přestoupil v 53 letech do Cholupic, syn Michal (29) nyní odchází do Norska. Na řadě je tedy už jen starší Milan (31), reprezentační útočník Slavie... Michal Škoda ve čtvrtek úspěšně prošel zdravotní prohlídkou a do konce sezóny bude ze Zbrojovky Brno hostovat v Lilleströmu. Klub se zajímal také o dalšího českého útočníka Zdeňka Ondráška.

 

lilleström.com

Hostování do konce jarní sezóny je stvrzeno, opce s fixní částkou za případný následný přestup je nachystána. Pokud Michal Škoda v Norsku uspěje, Zbrojovka by si podle zákulisních informací měla přijít na 10 miliónů korun.

Zajímavé je, že Lilleström nejprve vyrukoval po jiném českém útočníkovi Zdeňku Ondráškovi, který v současnosti působí v Polsku a v Norsku si udělal dobré jméno v barvách Tromsö.

„Jenže Wisla Krakov hraje o postup do nejlepší osmičky o titul a Ondráškův přestup připadá v úvahu až v létě. Proto jsme jim po dohodě s Brnem a hráčovým agentem Jiřím Stejskalem doporučili Michala Škodu, jemuž kvůli komplikacím s pracovním povolením v zimě nevyšel přestup do Číny," líčí celou peripetii Pavel Zíka ze společnosti Global Sports.

Norská liga právě startuje

Lilleström je dvanáctý tým loňského ročníku nejvyšší norské soutěže.

„Tamní liga se hraje systémem jaro - podzim a začíná právě tento víkend. Předpokládám, že Michala ještě uvolní domů, aby se sbalil, přestěhoval a do přípravy se zapojil příští týden," avizuje Zíka.

„Bylo to pro mě překvapení. Už jsem nic takového nečekal, ale těším se. Zajímavá zkušenost, otestuju si zahraniční angažmá. Trochu se bojím jen jazyka, ale v klubu působí Slovák Tomáš Malec, který hrával za Sigmu. Věřím, že mi pomůže počáteční jazykovou bariéru překonat," pochvaluje si Škoda na webu Zbrojovky.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..