Plzeň - Teplice 2:2Plzeň zachránila dvěma góly v závěru bod! I tak nabídla šanci Slavii

49. Červenka 0 : 1
82. Vošahlík 0 : 2
84. Hořava (penalta) 1 : 2
88. Bakoš 2 : 2

Plzeň

Dostat pod tlak druhou Slavii, kterou v neděli čeká derby se Spartou, a odskočit ji na čtyři body. Nebo naopak červenobílým nabídnout šanci na návrat na pozici lídra. Fotbalisté Plzně si v sobotním duelu 22. kola vybrali to druhé. V Doosan Aréně sice v závěru dohnali dvoubrankové manko, Bakošem v 88. minutě vyrovnali na konečných 2:2, pokud však červenobílí porazí v neděli Spartu, usedne parta z Edenu opět na první místo.

Zklamaní fotbalisté Plzně David Limberský (vlevo) a Marek Bakoš po utkánís Teplicemi.

Na bodové ztrátě se podílel kuriózní přehmat Plzně při rozehrání rohového kopu, z následného brejku přivedl Teplice do vedení Červenka. Poté se prosadil hostují Vošahlík. Domácí ale stihli srovnat: nejprve z penalty snížil Hořava, vzápětí se prosadil Bakoš.

V úvodu přilétlo do pokutového území Severočechů několik centrů, brankář Chudý ale všechny stáhl. A tak začali hrozit hosté. V 9. minutě akce explzeňské dvojice Fillo-Kučera skončila nebezpečnou střelou druhého z nich. Vzápětí hořelo před Kozáčikem znovu: po rychlém brejku a ostrém centru Kroba se zjevil sám před domácím gólmanem Červenka, z jedné však přestřelil. V 25. minutě pro změnu utekl Červenka, Kozáčik v poslední chvíli vyrazil míč před dotírajícím Horou.

Viktoria, v jejíž základní sestavě se poprvé objevil záložník Chrien, se nemohla dostat do obrátek. V 38. minutě nebezpečnější Teplice podnikly další přímočarou akci, Nivaldo byl u míče dřív než Kozáčik, jeho přihrávku stihl odkopnout z malého vápna Hubník.

Kouč Pivarník reagoval na dění na hřišti poločasovým střídáním, místo Chriena poslal na trávník reprezentačního útočníka Krmenčíka. Jenže přišel pro domácí šok, po nevídané situaci. Kopic dával při rozehrání rohového kopu přednost Zemanovi, jenže se už předtím dotkl míče. Než k balonu nic netušící Zeman doběhl, zmocnili se ho Tepličtí a vyrazili do brejku. Zatímco se Zeman s Kopicem nevěřícně dívali na pomezního rozhodčího, který nezjistil žádné pochybení pravidel, překonal Červenka ze tří kroků Kozáčika - 0:1!

Západočeši si poté vytvořili tlak, před Chudého létal jeden centr za druhým, jenže bezúspěšně. Naopak výteční hosté přidali druhou trefu, v 82. minutě po báječném ťukesu střílel do prázdné branky Vošahlík. Poté přišly dva údery Plzně, třetí už domácí přes velkou snahu nezvládli.

Viktoria Plzeň - FK Teplice 2:2 (0:0)
Branky: 84. Hořava z pen., 88. Bakoš - 49. Červenka, 82. Vošahlík. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Hubník, Bakoš, Krmenčík, Limberský - Jeřábek, Vondrášek, Chudý, Vošahlík. Diváci: 10.415.
Plzeň: Kozáčik - Řezník (87. Ivanschitz), Hejda, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kopic (65. Kovařík), Chrien (46. Krmenčík), Zeman - Bakoš. Trenér: Pivarník.
Teplice: Chudý - Vondrášek (67. Vošahlík), Jeřábek, Šušnjar, Krob - Ljevakovič (77. Soungole), Kučera - Fillo, Hora, Nivaldo - Červenka (89. Vaněček). Trenér: Šmejkal.