Teplice

Také únava se podle záložníka Egona Vůcha negativně podepsala na porážce fotbalistů Slovanu Liberec v Teplicích. „Už nejsme zvyklí na anglický týden,“ našel jeden z důvodů nezdaru.

Egon Vůch (vepředu) z Liberce a Vjačeslav Karavajev ze Sparty.

Jak jste přijali prohru 1:3 na teplickém stadiónu?

Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Bylo ale na nás znát, že máme za sebou středeční pohárové utkání se Zlínem, které jsme si úplně zbytečně prodloužili o třicet minut. Ukázalo se, že nejsme zvyklí na náročný program jako na podzim, kdy jsme kombinovali ligu s evropskými poháry. V Teplicích se projevilo, že nám docházely síly.

Kde spatřujete hlavní příčiny porážky?

Měli jsme přečkat první poločas bez inkasovaného gólu. A věřím, že kdybychom šli do kabin za stavu 0:0, asi bychom ve druhé půli něco uhráli. Sice jsme snížili na 1:2 z našeho pohledu a Tepličtí nevěděli, kam dřív skočit a báli se o výsledek, ale nevyrovnali jsme, a rozhodla až jejich třetí branka. Celkově se ale dá shrnout, že domácí byli na rozdíl od nás v pohodě.

Před sestupovou příčkou má Slovan Liberec i přes sobotní neúspěch stále náskok šesti bodů.

Do každého zápasu je nutné dávat víc než jen fotbalové prvky. Čekají nás utkání, která musíme ubojovat. Liberecký klub by se neměl pohybovat na současných místech tabulky, ale výš.

Takže máte jasno, kudy by měla vést cesta ke klidnějšímu závěru sezóny?

Potřebujeme doma vyhrávat, tedy hned v dalším kole s pražskou Duklou. A pak taky hodláme přivézt nějaké plusové body z venku.