Rubriky:

1. liga

Už jen hattrick do dvoustovky! Dino Koller sledoval, jak Lafata přeskočil Daňka

10. dubna 2017 18:50 - Praha

Symbolický dohled. Nedělní duel fotbalistů Sparty s Brnem (3:2) sledoval z čestné lóže na Letné i internacionál Jan Koller. Populární Dino tak na vlastní oči viděl, jak se mu David Lafata dvěma trefami zase o něco vzdálil v Klubu kanonýrů. Letenský kapitán se posunul již na čtvrté místo před Václava Daňka a jen tři branky mu zbývají ke zdolání neuvěřitelné hranice 200 ligových gólů v kariéře. Času má dost, v zimě prodloužil smlouvu do léta 2018...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pořadí Klubu kanonýrů se na konci podzimu inovovalo. David Lafata spadl z třetí příčky až na pátou, protože Antonínu Hájkovi a Václavu Daňkovi přibyly góly, které jim zatím byly upírány.

„Hlavně jsem byl překvapený, že se některým střelcům všechny góly nepočítaly už dřív. Myslím, že když se někomu branky ze zahraničí počítají, tak by se měly počítat všem. Takhle je to tedy podle mě v pořádku. Aspoň mám ještě nějakou motivaci hrát dál," smál se David Lafata, když musel začít znovu dobývat příčky, jež mu patřily.

Inovované čelo pořadí Klubu kanonýrů: 
1. Josef Bican 447
2. Vlastimil Kopecký 252
3. Antonín Hájek 199 (dosud 191)
4. David Lafata 197
5. Václav Daněk 196 (dosud 161)
6. Oldřich Nejedlý 180
6. Jan Koller 180
8. Horst Siegl 176
9. František Kloz 175
10. Miroslav Wiecek 174

Vrátil se k penaltám

Na jaře se pětinásobný král střelců české ligy trefil třikrát, takže sedm kol před koncem soutěže spolu se slávistou Milanem Škodou znovu vede aktuální pořadí (oba se trefili třináctkrát).

Pětatřicetiletý kanonýr ztrácí jen dvě branky na třetího Antonína Hájka. Hlavně se však blíží k hranici dvou set ligových gólů. Chybí mu už jen tři trefy, navíc po odchodu Bořka Dočkala do Číny se zase chopil i pokutových kopů.

„Jedničkou na penalty jsem jenom do doby, než nějakou zase nedám," směje se poukazem na nezdary, kvůli nimž se exekucí vzdal.

I na kapitánovi je patrné, jak se Sparta z herní mizérie pomalu zvedá. „Pokud takhle budeme pokračovat, bude nálada v kabině ještě lepší. Dobrý výkon z derby jsme chtěli potvrdit výhrou nad Brnem, což se naštěstí povedlo," kvituje Lafata.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..