Rubriky:

1. liga

Šilhavý vyvedl nervózní tým na večeři a Slavia je zpět v čele ligy: Teď už to dotáhneme k titulu!

6. května 2017 22:24 - Praha

Kolena se fotbalistům Slavie nepodlomila a s přehledem potrestali zaváhání soka v boji o titul ze západu Čech, který v sobotu jen remizoval v Jablonci. Svěřenci trenéra Šilhavého v sobotním večeru nastupovali k duelu na hřišti Bohemians 1905 s vědomím, že triumf je posune do čela soutěže. A po přesvědčivém výkonu a vítězství 3:1 mají nyní před Plzní náskok dva body!

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Jsem rád, že jsme využili šanci, kterou nám Plzeň nabídla. Součástí motivační složky byl i duel Viktorie v Jablonci. Chtěli jsme se posunout na první místo a přiblížit se našemu cíli, jímž je titul," radoval se trenér Slavie Jaroslav Šilhavý.

„Vystoupení Plzně v Jablonci jsme sledovali a věděli jsme, v jaké pozici jsme. Současně jsme si však uvědomovali, že se musíme soustředit jen na vlastní výkon," vykládal záložník Jan Sýkora, jenž se zásadní měrou podílel na triumfu Slavie.

První gól vstřelil Mingazov po jeho centru, třetím pak definitivně zlomil odpor Klokanů. „Situace před první brankou vyplynula ze hry, kdy jsme si s Mingazovem prohodili na chviličku pozice a já zůstal vlevo. A protože jsme měli ve hře dva gólové útočníky, byl pokyn dávat hodně centrů do pokutového území. V tomhle případě si však míč našel Mingazov," lebedil si Sýkora.

Byť Bohemians dokázali z pokutového kopu bitvu s rivalem srovnat, herně Slavia dominovala. A po přestávce převahu vyjádřila i gólově. Nejprve zařídil vedení Zmrhal, pak triumf pečetil Sýkora. „Z deseti pokusů se stejným způsobem trefím jednou," komentoval s úsměvem parádní trefu, kdy halfvolejem napálil míč z hranice velkého vápna k tyči.

Přijdou mistrovské oslavy?

Každopádně Slavia shrábla tři body a boj o titul má ve vlastní moci. „Myslím, že každý je dost chytrý, aby viděl, že se nám v předešlých zápasech nedařilo. Byli jsme na tom hůře herně i psychicky. Trenér se nás ale snažil dostat do pohody. A jsme moc rádi, že nyní máme boj o titul ve své moci," říkal záložník Slavie Jaromír Zmrhal.

„Nejnáročnější je vše ustát psychicky. Proti Jablonci v minulém kole to z naší strany nebylo ono. Nevěřili jsme si, panikařili jsme. I proto jsme celý tým a realizační tým před duelem s Bohemkou vyrazili na večeři. V jejím průběhu se nedělo nic zvláštního, jen jsme tím chtěli klukům dát signál, že jim věříme. Dokumentovali jsme soudržnost. Nechci tvrdit, že právě proto jsme tentokrát vyhráli. Ale odpověď kluků na veškerou kritiku byla jednoznačná," lebedil si Šilhavý, že po několika utrápených představeních jeho družina znovu dominovala.

„Udělali jsme důležitý krok. Mám pocit, že jsme vše zase nakopli správným směrem. Jsme ve výhodě. Nebude to snadné, ale věřím, že teď už to k titulu dotáhneme," přemítal Šilhavý.

Po triumfu na hřišti Bohemians si navíc mohl odškrtnout splněný úkol v podobě jistoty startu v předkole Ligy mistrů. „Přiznávám, že jsem na to myslel před zápasem, protože teoreticky nás ještě Sparta mohla přeskočit. Byl jsem z toho trošku nervózní. Nyní máme kvalifikaci Champions League zaručenou a můžeme se soustředit jen na boj o titul," radoval se Šilhavý. „Už před sezónou jsme si říkali, že bychom chtěli bojovat o místo v Lize mistrů. Jen jsme o tom nemluvili. Moc si jistoty vážíme. Ale teď bychom to ještě rádi dotáhli do úspěšného konce v podobě mistrovské oslavy," přitakal Zmrhal.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..