Mizérie Vysočiny na venkovních hřištích pokračuje. Boleslavi trefil výhru Mareš

58. Mareš 2:1
86. Přikryl 3:1
Záznam online reportáže »

7. května 2017 20:56 - Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi udělali v neděli další krok do pohárové Evropy. V rámci 27. ligového kola porazili Jihlavu 3:1 a před pátými Teplicemi mají v tabulce nadále čtyřbodový odstup. Naopak Vysočina na jaře ani na šestý pokus nebodovala na hřišti soupeře a dál zůstává v sestupovém pásmu. Na předposlední Hradec Králové má náskok pouhých dvou bodů.

Radek Petrášek, ČTK

Jihlava přicestovala do Mladé Boleslavi bez zraněného Urdinova, jehož na levém kraji obrany nahradil Rosa. Změnu oproti poslednímu duelu ve Zlíně provedl i domácí trenér Svědík. Místo Vukadinoviče nastoupil Mareš, který se stal hvězdou večera.

Středočeši diktovali od začátku tempo hry a šance si vytvářeli hlavně ze standardních situací. Ve 3. minutě Mareš načechral po rohovém kopu balón do pokutového území, jenže Da Silva ho hlavou nasměroval mimo tři tyče. V úvodní pětačtyřicetiminutovce dával o sobě hodně vědět domácí Fleišman. Dvaatřicetiletý krajní bek nejprve roztleskal spoře zaplněné ochozy povedenou ranou zpoza šestnáctky, která jen těsně minula branku, o pár minut později zase jeho střelu po dravém průniku do šestnáctky zblokovali hosté na roh.

Vysočina se dopředu příliš nehrnula, její první ohrožení branky ale okamžitě skončilo gólem. V 19. minutě Ikaunieks odcentroval od pomezní čáry do vápna a osamocený Popovič míč hlavou jemně usměrnil do branky.

Euforie Jihlavských však rychle vyprchala. O sedm minut později se totiž chopil rozehrávky přímého volného kopu Mareš, poslal ho na zadní tyč, kde Železník přeskočil Vaculíka a hlavou srovnal.

Druhý poločas začal velmi svižně a přinesl řadu zajímavých momentů. Velké šance se v úvodu střídaly na obou stranách. Rabušic měl ze strany vychýlenou mušku a o chvíli později zblízka nezakončil podle představ překvapený Železník. Jihlavští zatápěli soupeři, jenže Rabušic zamířil po rohu hlavou jen doprostřed brány a Fulnekovu přihrávku na poslední chvíli srazil k brankáři Vejmolovi domácí stoper Da Silva. Rozhodla tak situace z 58. minuty. Australan Mebrahtu fintou á la Zidane přiklepl balón Marešovi a ten ho z přibližně dvaceti metrů napálil do sítě - 2:1!

Parta Josefa Jinocha se dál rvala o vyrovnání a byla k němu velmi blízko, jenže Rabušicova hlavička o centimetry minula levou tyč a střídající Batioja pohotovou ranou přestřelil. Vysočina tak znovu potvrdila, že se jí na cizích trávnících střelecky nedaří. Z šesti jarních střetnutí skórovala jen dvakrát a bodů se nedočkala ani v Mladé Boleslavi. V 87. minutě pojistil Středočechům výhru střelou k tyči Přikryl.

27. kolo první fotbalové ligy
FK Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 3:1 (1:1)
Branky: 25. Železník, 58. Mareš, 86. Přikryl - 19. Popovič. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Peřina. ŽK: Mareš - Dvořák, Krejčí, Zoubele. Diváci: 2471.
M. Boleslav: Vejmola - Kysela (65. Jánoš), Da Silva, Stronati, Fleišman - Takács, Ljovin - Železník, Mareš (74. Matějovský), Přikryl - Mebrahtu (69. Chramosta). Trenér: Svědík.
Jihlava: Rakovan - Tlustý (87. Duba), Štěpánek, Krejčí, Rosa - Fulnek, Zoubele, Vaculík (55. Batioja), Ikaunieks - Rabušic, Popovič (62. Dvořák). Trenér: Jinoch.