Jako hrdina derby se necítím, říkal Mehanovič po vyrovnání v nastaveném čase

Liberec

Smírem skončilo ligové podještědské derby mezi fotbalisty Slovanu Liberec a FK Jablonec. Výsledek 1:1 se zrodil po gólu domácího Radima Breiteho z úvodu druhého poločasu a vyrovnání střídajícího hostujícího „žolíka" Mirzada Mehanoviče v poslední možné chvíli, čtvrté minutě nastaveného času. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil. A Mehanovič se mohl radovat z vydřeného bodu. „Můžeme být s remízou spokojenější než soupeř," uvedl bosenský záložník.

Fotbalisté Jablonce mohli být po remíze v Liberci spokojení.

S jakými pokyny jste šel v průběhu druhé půle na hřiště?

Myslím, že Lukáš Masopust říkal, že nemůže a že má nějaké problémy. Trenér mě poslal do záložní řady, abych hrál na jejím okraji.

A pak jste vstřelil klíčový gól. Jak k tomu došlo?

Do pokutového území letěl balón, přede mnou stáli dva, tři hráči. Nechtěl jsem si míč ani zpracovat, jen jsem si přál, abych trefil bránu. Naštěstí se to povedlo.

Ještě předtím jste ale dostal žlutou kartu za protesty.

Pokoušel jsem se o kličku. Mohla z toho být pro nás slibná standardní situace, zkrácený rohový kop. Rozhodčí však zákrok na mě nepískl.

Věřili jste za nepříznivého stavu v závěru ve vyrovnání?

Ano. Dřeli jsme do poslední vteřiny. Bohužel nám na začátku druhého poločasu chyběla koncentrace. Postupně jsme se ale zvedli a utkání jsme nakonec zvládli.

V Jablonci působíte necelý rok. Vnímáte atmosféru derby s Libercem?

Vím, že už podzimní derby v Jablonci, které jsme vyhráli 3:0, nás vyhecovalo. Tehdy to pro nás dopadlo velmi dobře. A i teď máme z výsledku větší radost než Liberečtí.

Cítíte se jako hrdina zápasu?

Takhle bych to nebral. Kdybych dal vítězný gól, tak by to bylo ještě lepší, ale uhráli jsme remízu.

Věděli jste o touze Libereckých přeskočit váš tým v tabulce?

Sledovali jsme to. Něco v tom smyslu říkal i jablonecký odchovanec Vojta Kubista, ale byla to spíš legrace.