Rubriky:

1. liga

K mistrovskému titulu přidal slávistický kapitán Škoda celou náruč individuálních trofejí

28. května 2017 20:02 - Praha

Kam se člověk podíval, všude Škoda. V pozdním sobotním odpoledni zvedal na pražském Strahově vysněný mistrovský pohár, v nedělním večeru si z Národního domu na Vinohradech odnášel trofejí celou náruč. Individuálních, protože vyhrál, co se vyhrát dalo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Během ligového galavečera, který už tradičně završil domácí mistrovskou sezónu, vystoupil Milan Škoda v Národním domě na pódium hned třikrát. Stal se totiž nejen nejlepším útočníkem a společně se sparťanským snajprem Davidem Lafatou kanonýrem sezóny, ale i nejlepším hráčem právě skončeného ligového ročníku. Vyhrál naprosto přesvědčivě, protože trenéři a kapitáni ligových týmů společně se zástupci médií mu v anketě pořádané Ligovou fotbalovou asociací a Klubem sportovních novinářů přiřkli 108 bodů.

„Individuální ocenění je krásné, ale mistrovskému titulu se pochopitelně nevyrovná. Vždyť Slavia na titul čekala osm dlouhých let, než jsme ho pro ni zase získali," opájel se Škoda stále ještě sobotní korunovací.

Jeho trenér Jaroslav Šilhavý, který se stal nejlepším trenérem uplynulého ligového ročníku, na tom byl podobně. „Ocenění si samozřejmě vážím. Zvláště, když o něm rozhodovali moji kolegové, kapitáni soupeřových týmů a novináři. Ale titul je titul," svěřoval se poté, co převzal trofej pro kouče sezóny, k níž ho předurčil ligový primát i série 26 zápasů bez prohry.

Vyslanci Slavie se vůbec ve sbírání trofejí činili. Gólman Jiří Pavlenka byl vyhlášen nejlepším brankářem sezóny, legionář Muris Mešanovič nejlepším cizincem, který v české lize působí. Vše pak završilo udělení Ceny Lukáše Přibyla pro klub, který nejlépe pracuje s fanoušky a médii. I ta patří vršovickému klubu.

Zástupci ostatních klubů vlastně jen paběrkovali. Plzni letos připadla jen cena pro nejlepšího obránce, kterou získal její kapitán Roman Hubník, teplický Martin Fillo byl vyhlášen nejlepším záložníkem sezóny, na pražskou Letnou putovala trofej pro objev sezóny, jímž byl vyhlášen mladý sparťanský záložník Michal Sáček, osobností ligy se stal devětatřicetiletý exkapitán fotbalové Zbrojovky Brno Pavel Zavadil, který bude od nové sezóny působit v Opavě.

Cena Františka Hrdličky pro osobnost, která zanechala nesmazatelnou stopu v českém profesionálním fotbale, byla udělena dlouholetému sekretáři pražské Dukly Miloslavu Jíchovi, jenž v říjnu oslaví osmdesátiny a v Dukle působí od svých dvaceti let.

Výsledky ankety   
Hráč sezóny   
1. Milan Škoda Slavia 108
2. Roman Hubník Plzeň 86
3. Martin Fillo Teplice 30
Trenér sezóny   
1. Jaroslav Šilhavý Slavia 151
2. Daniel Šmejkal Teplice 94
3. Jozef Weber Karviná 42
Cizinec sezóny   
1. Muris Mešanovič Slavia 88
2. Simon Deli Slavia 79
3. Vjačeslav Karavajev  Sparta 55
Objev sezóny   
1. Michal Sáček  Sparta  76
2. Ondřej Mihálik  Jablonec  38
3. Dāvis Ikaunieks  Jihlava  33
Osobnost ligy   
1. Pavel Zavadil  Brno  103
2. Roman Hubník  Plzeň  58
3. Milan Baroš  Liberec  43
Nejlepší kanonýr
1.  David Lafata a Milan Škoda Sparta a Slavia 15 gólů
Doprovodné ankety   
Brankář sezóny   
1. Jiří Pavlenka  Slavia  94
2. Matúš Kozáčik  Plzeň  89
3. Jan Laštůvka  Karviná  55
Obránce sezóny   
1. Roman Hubník  Plzeň  111
2. Simon Deli  Slavia  82
3. Vjačeslav Karavajev  Sparta  59
Záložník sezóny   
1. Martin Fillo  Teplice  91
2. Josef Hušbauer  Slavia  59
3. Antonín Barák  Slavia  30
Útočník sezóny   
1.  Milan Škoda  Slavia  146
2.   Muris Mešanovič  Slavia  75
3.  David Lafata  Sparta  52
Cena Lukáše Přibyla   
Slavia Praha   
Cena Františka Hrdličky   
Miloslav Jícha   
zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..