Rubriky:

1. liga

Brno dokáže Slavii zavařit, věří v Plzni. Titul ještě Viktoria nevzdává

27. května 2017 09:10 - Plzeň

Mohou jen litovat, že režii mistrovské bitvy přenechali rivalovi. Fotbalisté Plzňe potřebují v závěrečném ligovém kole k titulu výhru nad Jihlavou a zároveň bodovou ztrátu Slavie v souběžně hraném utkání s Brnem. Viktoria zkrátka k úspěšné obhajobě nutně potřebuje pomoc Zbrojovky, na jejímž hřišti před týdnem sama zvítězila až gólem v nastavení. „Pořád je to otevřené,“ doufá obránce Tomáš Hájek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

První krok, vítězství nad Jihlavou, by neměl být až tak náročný. Vysočina už je zachráněná, Viktoria ji porazila ve všech posledních čtyřech vzájemných ligových zápasech a pokaždé v nich dala alespoň dva góly.

Krok druhý, ztráta sešívaných, už je ovšem mimo dosah viktoriánů.

„Minulé dva roky jsme měli bitvu o titul ve svých rukou. Letos ne, ale i tak chceme poslední zápas vyhrát," ujišťuje záložník Patrik Hrošovský na klubovém webu. „Slavia nehraje na vlastním stadiónu, což by pro ni mohla být nevýhoda. Věřím, že Brno na Strahově něco uhraje," dodává.

V životě jsou důležitější věci, ví Hájek

„Slavia se sice veze na vlně euforie, ale já věřím, že jí Brno dokáže zavařit. Uvidíme," přizvukuje mu stoper Tomáš Hájek.

Červenobílí mají nicméně v tabulce dvoubodový náskok. Viktoriáni tak musejí počítat s reálnou variantou, že na titul už letos nedosáhnou.

„Co jsem se za půl roku tady v Plzni naučil, v životě jsou důležitější věci. Zkusili bychom titul získat příští rok, kdyby se to nepovedlo letos. Ale znovu se budu opakovat - ještě se  nevzdáváme!" zdůrazňuje Hájek.

Nehledě na výsledky sobotních zápasů chystá Viktoria rozlučku s fanoušky na nádvoří Plzeňského pivovaru.

Utkání Plzeň - Jihlava se hraje v sobotu od 17:00. Přímý přenos vysílá ČT sport, všechny zápasy 30. kola pak můžete sledovat v on-line reportážích na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..