Rubriky:

1. liga

Plzeňské rošády! Odejít by mohl reprezentant Krmenčík, trenér Vrba by uvítal posilu ze Sparty

15. června 2017 19:07 - Plzeň

Trojka pravděpodobně nebude konečným číslem, co se týká letních příchodů. Fotbalová Plzeň se nebrání dalším transferům směrem do klubu. Připustila zájem o sparťana Aleše Čermáka, nezavrhuje návrat Michala Ďuriše. Mnohem větší pohyb se však dá očekávat opačným směrem. V této souvislosti padá jméno reprezentačního útočníka Michaela Krmenčíka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Oficiální nabídka na Krmenčíka k nám nedorazila, ale v kuloárech se spekuluje, že by mohl odejít. Ostatně, jeho agent avizoval už v zimě, že se o něj zajímají kluby z Anglie. Chceme být připraveni, pokud by něco takového nastalo, abychom nemuseli improvizovat. I proto jsme angažovali Řezníčka," prohlásil generální manažer Adolf Šádek.

Odchodů bude vyšší počet. Trenér Pavel Vrba chce mít pro sezónu v kádru 20 hráčů do pole plus tři gólmany. V tuto chvíli čítá plzeňský kádr 28 fotbalistů včetně čtveřice nadějných mladíků z juniorky, kteří s mužstvem absolvují část letní přípravy.

Spekuluje se například o rakouském záložníkovi Ivanschitzovi, kterého v zimě přivedl bývalý kouč Roman Pivarník. „Zahájil s námi přípravu, jestli zůstane, se rozhodneme do tří týdnů. Nejsem teď schopný říct, kdo odejde, nemáme nikoho pod čarou," podotkl Vrba, který delší čas stojí o sparťanského záložníka Čermáka. Kapitán jednadvacítky se nyní zotavuje po nedávné autonehodě, nezúčastní se tak s lvíčaty nadcházejícího ME v Polsku.

„Aleš je na seznamu hráčů, kteří by pro nás byli případně zajímaví i vzhledem ke své perspektivě. Nechal bych to otevřené, rozhodnou nejbližší dny," uvedl Šádek. Mluví se také o návratu útočníka Ďuriše, který po sestupu Orenburgu do druhé ruské ligy řeší svoji další budoucnost.

„Michal má nyní dovolenou. Na pozici útočníka jsme v tuto chvíli kvalitně obsazení, není to tedy tak, že bychom na příchodu Ďuriše pracovali. Ale nevylučuji, že nepřijde," připustil Šádek.

neu, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..