Rubriky:

1. liga

Miliónová pokuta pro Slavii! Zápasem na Strahově porušila licenci

17. června 2017 12:34 - Praha
(Aktualizováno: 17. června 2017 13:34)

Fotbalový mistr Slavia zaplatí pokutu milión korun kvůli porušení klubového licenčního řádu. Pražský klub se provinil tím, že zápas závěrečného kola první ligy odehrál na Strahově místo domovského stadiónu v Edenu. Na svém webu to uvedla Fotbalová asociace ČR s dodatkem, že klub se proti pokutě neodvolal.

 

Vít Šimánek, ČTK

Fotbalový mistr Slavia zaplatí pokutu milión korun kvůli porušení klubového licenčního řádu. Pražský klub se provinil tím, že zápas závěrečného kola první ligy odehrál na Strahově místo domovského stadionu v Edenu. Na svém webu to uvedla Fotbalová asociace ČR s dodatkem, že klub se proti pokutě neodvolal.

Slavia 27. května na Strahově rozhodla o zisku mistrovského titulu v utkání s Brnem (4:0). V azylu se ocitla kvůli termínové kolizi s koncertem německé skupiny Rammstein, který se uskutečnil na jejím stadiónu. Licenční komise to shledala jako porušení řádu, konkrétně článku "Stadión pro klubové soutěže LFA (Ligové fotbalové asociace)", a zahájila se Slavií řízení.

"Klub musí zaručit, že stadion (uvedený v rámci licenčního řízení jako domácí) může být využíván během celého soutěžního ročníku k domácím soutěžním utkáním organizovaným LFA," uvedla FAČR.

Koncert v Edenu nasmlouval předešlý vlastník vršovické arény. Až v dubnu převzal stadión nový majitel klubu, čínská společnost CEFC.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..