Rubriky:

Fortuna liga

Letci, pozor! Za simulování bude hrozit stopka až na dva zápasy a pokuta

20. června 2017 12:08 - Praha
(Aktualizováno: 20. června 2017 12:24)

Několik velmi diskutovaných případů z jarní části ligové soutěže pomohlo zacelit mezeru v řádech. Ligová fotbalová asociace vypracovala návrh novely disciplinárního řádu, který by měl umožnit od nadcházející sezóny dodatečně trestat hráče za simulování. Každý z vyhlášených letců by si tak měl rozmyslet, jestli znovu zkusí oklamat rozhodčího nafilmovaným pádem. LFA se nechala inspirovat vzorem anglické Premier League.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Návrh novely disciplinárního řádu, který Ligová fotbalová asociace předložila Fotbalové asociaci České republiky, bude schválen na nejbližším Výkonném výboru FAČR. V praxi tento akt dává možnost disciplinární komisi spadající pod LFA od nadcházející sezóny dodatečně trestat hráče za simulování.

„Stávající disciplinární řád neumožňoval trestat simulování jako případ narušení řádného průběhu hry. To se díky této novele změní. Pro disciplinární komisi je to nástroj, jak podobné chování z profesionálních soutěží vymýtit," kvituje předseda disciplinární komise Richard Baček.

Simulujícím hráčům hrozí kombinované sankce. Může jít o trest zákazu činnosti až na dvě soutěžní utkání a uložení peněžité pokuty.

„Je to významný posun v boji proti nešvaru, který se v poslední době objevil nejenom v české nejvyšší soutěži. Očekávám, že si díky novelizaci disciplinárního řádu, každý z hráčů na hřišti rozmyslí, zda spadnout či akci dokončit," komentuje novinku Dušan Svoboda, předseda LFA.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..