Rubriky:

Fortuna liga

Tak přece... Laštůvka se upsal Slavii. Uvolní teď sešívaní Pavlenku do Brém?

21. června 2017 17:11 - Praha
(Aktualizováno: 21. června 2017 17:38)

Fotbalový reprezentační brankář Jan Laštůvka (34) přestoupil z Karviné do Slavie Praha, kde podepsal smlouvu na dva roky. Do tréninku se zapojí ve čtvrtek. Původně se vyjadřoval, že nechce vysedávat na lavičce za Jiřím Pavlenkou. O toho se zajímají Brémy, ale na jejich podmínky nechce přistoupit. Otázkou je, zda se teď Laštůvkovým příchodem přece jen Pavlenkova naděje na odchod do bundesligy nezvyšuje...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Situace se mění každým dnem. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík v neděli avizoavl, že se Slavia s Janem Laštůvkou dohodla a čeká ho v pondělí na zdravotní prohlídce.

Ten samý den ovšem zkušený gólman zahájil přípravu v Karviné a do Prahy vzkázal, že chce hlavně chytat a na lavičce jako dvojka za nikým vysedávat nebude.

A bum - ve středu už je přece jen v Edenu. „Honza od zítra trénuje s A mužstvem Slavie. Ať se daří," avizuje Tvrdík příchod nejnovější posily na Twitteru.

Laštůvka se Slavií podepsal smlouvu an dva roky. Doplní tak jedničku Jiřího Pavlenku a dalšího gólmana Přemysla Kováře.

„Honza je velice zkušený gólman a jsme přesvědčeni, že v předkolech Ligy mistrů budou právě zkušenosti jedním z rozhodujících faktorů," uvedl generální ředitel Martin Krob.

„Přicházím s tím, abych si vybojoval místo v bráně a pomohl týmu dostat se do Ligy mistrů. Doufám, že se nám to podaří. Chtěl bych podávat takové výkony, jako jsem podával v Karviné. Chci dokázat, že nepatřím do starého železa," ujišťuje Laštůvka.

Brémy nabízejí málo, poukazuje Tvrdík

Pavlenka teď jistě doufá, že by přece jen mohl dostat zelenou k odchodu do Brém.

Vršovický klub ovšem s nabídkou Werderu není absolutně spokojen.

"Nechceme, aby Slavia byla pro hráče jen transferovým bodem. Nedá se vyloučit, že k odchodům dojde, pokud bude nabídka výjimečná. Podmínky nabízené Werderem jsou ovšem absurdní. Za reprezentačního brankáře 1,8 miliónu eur s platebním kalendářem rozloženým na více let - o tom nechceme vůbec jednat," řekl v neděli Tvrdík striktně.

Zkušený Laštůvka většinu kariéry strávil v zahraničí. Pět let byl v Šachtaru Doněck, odkud hostoval ve Fulhamu, Bochumi a West Hamu. Mezi lety 2009 až 2016 chytal za Dněpropetrovsk. Loni se vrátil do svého mateřského klubu v Karviné a v brance nováčka patřil k nejlepším gólmanům v lize.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..