Rubriky:

Fortuna liga

Pekelný týden mezinárodní Sparty. S Italem v lázních není žádná Havaj

30. června 2017 18:25 - Františkovy Lázně

Změna. A pořádná, ve všech směrech. Fotbalová Sparta se přes léto změnila ve směsici národností, které šéfuje nový italský kouč Andrea Stramaccioni a jeho mezinárodní realizační tým. Hráči se shodují, že soustředění ve Františkových Lázních je hodně náročné.

Sport.cz

Sobotním zápasem s Karlovými Vary uzavřou Letenští pekelný týden. Pod italskou taktovkou rozhodně neměli v lázních žádnou Havaj. „Italský dril je vidět. Trénujeme jako v Itálii," usmívá se zkušený záložník Lukáš Vácha. „Začátek přípravy je hodně náročný. Trenéři zapojili jiné věci, na které jsou zvyklí z Itálie. Hodně běhání, cross-fit, což je kruhový trénink bez většího odpočinku. Důležitá je i regenerace. Všichni chtějí být zdraví, v mužstvu je teď velká konkurence," přidává se reprezentant Josef Šural.

První změnou je už jen fakt, že Sparta po sedmi letech vrátila do letní přípravy soustředění v Česku. „Chtěli jsme něco změnit, proto jeden kemp doma a druhý v zahraničí. Našli jsme tady ideální podmínky. Novinkou je mobilní stan s posilovnou vedle hřiště, kde kluci tráví hodně času," líčí vedoucí týmu Miroslav Baranek.

Babylon ve fotbalové Spartě
Realizační tým
Itálie - Andrea Stramaccioni (hlavní trenér), Roberto Muzzi, Omar Danesi (asistenti), Federico Pannoncini (hlavní kondiční trenér), Stefano Campari (kondiční trenér), Vingenco Sasso (analytik)
Řecko - Leonidas Vokolos (technický vedoucí)
Chorvatsko - Mario Galinovič (trenér brankářů)
Hráčský kádr
Izrael - Tal Ben Chaim
Španělsko - Néstor Albiach
Rusko - Vjačeslav Karavajev
Srbsko - Srdjan Plavšič, Vukadin Vukadinovič
Zimbabwe - Costa
Rakousko - Marc Janko
Bosna - Eldar Čivič
Rumunsko - Bogdan Vatajelu
Slovensko - Martin Dúbravka, Lukáš Štetina, Viktor Budinský

Nový realizační tým je sestaven z členů hned čtyř národností, kteří hráčům předávají pokyny v angličtině. „Fotbalová angličtina není tak náročná, zvládáme ji všichni. Cizinci se navíc zajímají, jak se základní pokyny na hřišti řeknou česky," říká Vácha.

Italský slovník není třeba

„Dostal jsem italský slovník, ale jen ze srandy... Trenéři volí jednoduchou, srozumitelnou angličtinu, nemám žádný problém," přidává se Šural. „Teď už vlastně fungujeme v týmu, který má zahraniční parametry. Asi polovina hráčů mluví jen v angličtině, plus celý realizační tým. Je to dobrá zkušenost pro všechny, kteří mají ambice jednou přestoupit do ciziny," poukazuje Šural.

Záhul v lázních byl čistě otázkou kondice. Podstatné samozřejmě je, jak bude mužstvo fungovat na hřišti, jak rychle se dokáže dát po razantních změnách dohromady.

„Trenér předeslal, že sice respektuje českou mentalitu, ale má svou filosofii, kterou na nás bude aplikovat. Teď záleží na nás, na charakteru každého hráče. Skládačka z většího počtu národností funguje v jiných světových klubech. My v to věříme," ujišťuje Vácha.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..