Rubriky:

Fortuna liga

Stramaccioni vychvaluje rakouský tank a registruje dalšího padlého

13. července 2017 09:34 - Angerberg

Zranění se jim dál nevyhýbají. Vácha s Néstorem soustředění v Rakousku opustili předčasně, přípravný duel s Ingolstadtem (2:2) hned po dvaceti minutách odpískal Vukadin Vukadinovič. „Dostal tvrdou ránu a kotník poté ledoval. Ale je třeba počkat čtyřiadvacet hodin, než budeme moci s jistotou říct, jak vážné zranění je,“ hlásí Andrea Stramaccioni, trenér fotbalové Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ztráta Vukadinoviče je jedinou špatnou zprávou z duelu s druholigovým německým týmem. Jinak je italský kouč se zápasem spokojený. V sestavě si poradil bez většiny opor a nasadil i mladíky z juniorky, kteří dorazili za týmem až v úterý.

„Dobrý test. Rozhodl jsem se využít řadu mladých hráčů. Jednak jsem chtěl každého vyzkoušet a také máme dva zápasy rychle po sobě a já nechtěl riskovat. Proto jsme mužstvo rozdělili," vysvětluje Andrea Stramaccioni na klubovém webu.

První trefu za Pražany si připsala srbská posila Srdjan Plavšič, poprvé se pak představila rakouská posila Marc Janko.

„Plavšič je hráč, který na hřišti nechá vždy sto procent a nikdy se nevzdává. Rozhodl jsem se ho stáhnout dříve, abych mu mohl dát šanci zahrát si také v pátek. Marco posunul naši hru o třicet metrů dopředu. Všichni Marca známe, víme, že tu máme velmi dobrého hráče. Je otázka času, než to začne naplno ukazovat," ujišťuje italský trenér.

Chvála sparťanské akademii

Ani mladíci ho nezklamali. „Jsem s nimi velmi spokojený. Piško, který už působil na hostování, vypadá připravenější než ostatní. Pozoroval jsem ale velmi dobré schopnosti i u záložníků a krajních obránců. Sparťanská akademie je jedna z vůbec nejlepších, také proto jsem se rozhodl je postavit, protože vím, že jejich úroveň je vysoká."

Sparta na úvod soustředění prohrála 1:4 s Dynamem Kyjev, v pátek ji čeká anglický Blackburn.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..