Rubriky:

Fortuna liga

Zdecimovaná Plzeň reaguje! Pro další posilu sáhla do Ďolíčku

13. července 2017 18:44 - Plzeň

Marodů už je příliš, viktoriáni navíc nestačili stopnout předem domluvené Janžovo hostování na Kypru. Český fotbalový vicemistr proto musel zareagovat. Plzeň získala z Bohemians obránce Milana Havla, který s Viktorií podepsal tříletou smlouvu. Dvaadvacetiletý účastník nedávného juniorského šampionátu pomůže týmu při zranění levých beků.

 

Petr Sznapka, ČTK

Start sezóny se blíží a marodka narostla do nebezpečných rozměrů. Plzeňští proto sáhli do Ďolíčku pro posilu do obrany. Milan Havel se k týmu připojí na soustředění ve Westendorfu, kam během pátku odcestuje.

„Samozřejmě jsme potřebovali zareagovat na vzniklou situaci, kdy se nám během jednoho dne zranili hned tři hráči. Milan je mladý perspektivní obránce a delší dobu byl v našem hledáčku, aktuální stav nás donutil reagovat velmi rychle," vysvětluje na klubovém webu generální manažer Adolf Šádek. „Svými výkony může být i přes svůj stále nízký věk pro Viktorii okamžitě prospěšný," dodává.

Účastník červnového mistrovství Evropy hráčů do 21 let pomůže Viktorii zacelit mezeru na levé straně sestavy po zranění Davida Limberského s Janem Kovaříkem.

Přesun z Německa do Rakouska

„Přestup je pro mě velký kariérní posun. O nabídce Plzně jsem nemusel vůbec přemýšlet, protože pro mě moc znamená. Těším se na nové spoluhráče a nové výzvy, které přede mnou stojí," vzkazuje Milan Havel z Německa, kde se do čtvrtečního odpoledne připravoval s týmem Bohemians. Nyní jej čeká přesun do Westendorfu, kde se ihned připojí k týmu trenéra Pavla Vrby a měl by být k dispozici již pro sobotní přípravný duel s Wolverhamptonem.

Havla sledovala i Sparta nebo zahraniční kluby, třeba švýcarský Young Boys Bern. Nakonec se však mladý klokan stal šestou letní posilou Viktorie. Západočeši už získali brankáře Aleše Hrušku, záložníky Aleše Čermáka, Daniela Koláře, Chorvata Diega Živuliče a útočníka Jakuba Řezníčka.

Havel odehrál v nejvyšší české soutěži celkem 53 zápasů a v loňské sezóně se stal stálicí na levé straně obrany Bohemians. Odehrál všechny tři zápasy českého národního týmu U21 na evropském šampionátu v Polsku.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..