Rubriky:

Fortuna liga

Deset, deset! Jubilejní posilou Sparty je záložník, který dal facku Ibrovi

21. července 2017 10:05 - Praha
(Aktualizováno: 21. července 2017 10:39)

Málo vídaná nákupní ofenzíva zdolala jubilejní hranici. Desátou letní posilou fotbalové Sparty je zkušený francouzský záložník Rio Mavuba, který na Letnou přestoupil z francouzského Lille a podepsal tříletou smlouvu. Klub oznámil jeho příchod den po generálce s Arnhemem (1:1). Mavuba je v kabině italského kouče Stramaccioniho zástupcem již dvanácté cizí národnosti!

 

sparta.cz

Když se během soustředění v Rakousku na pár týdnů zranil zkušený záložník Lukáš Vácha, italský kouč avizoval, že Sparta si pro jistotu pořídí další alternativu. „Pak už budeme kompletní," počítal Andrea Stramaccioni.

Dostal ovšem hned dva středové záložníky. Ve čtvrtek byl představen Kamerunec Georges Mandjeck z Mét a prakticky pár hodin po něm Francouz Rio Mavuba z Lille.

Letní posily fotbalové Sparty 
Rio Mavuba (Francie), Lille záložník
Georges Mandjeck (Kamerun), Méty záložník
Semih Kaya (Turecko), Galatasaray Istanbul obránce
Tal Ben Chaim (Izrael), Maccabi Tel Aviv záložník
Srdjan Plavšič (Srbsko), CZ Bělehrad záložník
Marc Janko (Rakousko), FC Basilej útočník
Vukadin Vukadinovič (Srbsko), Zlín záložník
Lukáš Štetina (Slovensko), Dukla obránce
Eldar Čivič (Bosna), Slovácko obránce
Martin Dúbravka (Slovensko), Liberec brankář

„Jsem nadšený, že můžu hrát za Spartu. Vnímám, že je to v Čechách velký klub, že chce vyhrát trofej," pochvaluje si zkušený fotbalista v prvním rozhovoru pro sparta.cz.

„Skvělá příležitost, protože přicházím do země, kde mají všichni rádi fotbal. Stěhuji se sem s rodinou a těšíme se na život ve velkém městě," avizuje Mavuba. Sparťanský Twitter připomíná příhodu, kdy se defenzivní záložník angolského původu nerozpakoval dát facku o hlavu většímu Zlatanu Ibrahimovicovi v době, kdy slavný kanonýr oblékal dres PSG.

Šest dnů před prvním utkáním 3. předkola Evropské ligy by Sparta už konečně měla být kompletní. Před Francouzem již letenský klub získal záložníky Tala Ben Chaima, Srdjana Plavšiče, Georgese Mandjecka a Vukadina Vukadinoviče, útočníka Marca Janka, brankáře Martina Dúbravku, stopery Lukáše Štetinu se Semihem Kayou a obránce Eldara Čiviče.

Třiatřicetiletý Mavuba odešel z Lille po devíti letech, během kterých s týmem v roce 2011 získal titul a vyhrál i Francouzský pohár. Před tím krátce působil ve Villarrealu a také v Bordeaux, s nímž v roce 2007 triumfoval v Ligovém poháru. Na kontě má také 13 startů za reprezentaci, ale naposledy si v ní zahrál na mistrovství světa před třemi lety.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..