Rubriky:

Fortuna liga

Nepohlídali jsme si soupeřův brejk, smutnil po nezdaru s Baníkem brněnský Polák

28. července 2017 21:41 - Brno

Před zápasem se netajili jednoznačným přáním vybojovat v premiérovém duelu nového prvoligového ročníku s Baníkem všechny tři body, ale realita byla zcela jiná. Fotbalisté Brna utkání před svými fandy nezvládli, ostravskému nováčkovi podlehli 1:3.

 

Václav Šálek, ČTK

„Samozřejmě že jsme si představovali, že první utkání odehrajeme úplně jinak. Na začátku střetnutí měli Ostravští několik šancí, ale naštěstí jsme inkasovali jen jednou. A když jsme srovnali a ve druhé půli pak získávali půdu pod nohama, nepohlídali jsme si soupeřův brejk," smutnil nejzkušenější hráč Zbrojovky Jan Polák.

Navzdory nečekané porážce ho však nadchla atmosféra utkání tradičních moravských rivalů. „Naši i ostravští příznivci byli skvělí. Fantastická kulisa. Já jsem se na zápas i proto moc těšil, avšak po něm v nás bohužel zůstala hořkost," posteskl si bývalý reprezentační záložník.

Z porážky ovšem nedělal Polák tragédii. „V naší hře bylo i dost pozitivních momentů. Noví hráči ukázali, že pro nás mohou být přínosem. Musíme se teď dát rychle dohromady a urvat něco za týden ve Zlíně," plánoval okamžitě.

Také brněnský kouč Svatopluk Habanec mínil, že jeho tým musí co nejrychleji potlačit zklamání. „Za nerozhodného stavu 1:1 jsme sice měli herně navrch, ale moc šancí jsme si bohužel nevypracovali. Navíc jsme měli hodně zbytečných ztrát míčů, po nichž Baník vyrážel do rychlých protiútoků. Z jednoho rozhodl," mrzelo trenéra Zbrojovky.

Domníval se, že hlavním důvodem porážky nebyla nesehranost. „Spíš mi u našich hráčů chyběla větší zarputilost. Taková, jaká byla vidět kupříkladu na ostravských Poznarovi, Šašinkovi a potom i na Barošovi. A taky jsme byli u většiny balónů později než protihráči," vypočítal Habanec, proč jeho mužstvo vyšlo bodově naprázdno.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..