Rubriky:

Fortuna liga

Po pátečním řádění v Brně už jsou všichni fanoušci na svobodě, policie dál vyšetřuje

29. července 2017 18:03 - Brno

Všichni fotbaloví fanoušci zadržení v souvislosti s konfliktem při pátečním úvodním utkání prvoligové sezóny mezi Brnem a Ostravou už jsou na svobodě. Ráno ještě zůstávali v cele dva Češi a jeden Slovák. Po vystřízlivění a výslechu byli propuštěni, řekla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Policie se incidentem nadále zabývá.

 

Václav Šálek, ČTK

Jde o fanoušky Zbrojovky, kteří se o přestávce napadli přes plot s hostujícími příznivci Baníku. Policisté na žádost pořadatelů o poločase na stadiónu zasáhli a rovnou odvedli tři mladíky.

Dalších 11 lidí policisté zajistili po utkání. Propustili je po ztotožnění. Šest z nich dostalo pokutu za neprokázání totožnosti. Původně policie informovala o celkem 15 zajištěných fanoušcích, poté jejich počet korigovala na 14.

Utkání, které Baník vyhrál 3:1, provázela značná bezpečnostní opatření. Po sezoně strávené v druhé lize vyrazilo na první výjezd v nejvyšší soutěži téměř tisíc fandů slezského klubu. Největší část jich přijela a znovu odjela zvláštním vlakem pod policejním dohledem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..