Rubriky:

1. liga

Hrozba pro Zbrojovku. Pokuta a uzavření stadiónu s podmínkou

3. srpna 2017 16:30 - Praha
(Aktualizováno: 3. srpna 2017 16:36)

První kolo, první problémy v hledišti. Premiérové zápasy nového ročníku fotbalové HET ligy viděla vynikající návštěva, rvačka na moravském poli ovšem dojem pokazila. Disciplinární komise potrestala Zbrojovku Brno za porušení povinnosti pořádajícího klubu v utkání s Baníkem pokutou sto tisíc korun a podmíněným uzavřením stadiónu na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou na jedno utkání.

 

Václav Šálek, ČTK

Hned v prvním kole musela do akce policie, aby na brněnském stadiónu od sebe oddělila rozvášněné příznivce obou mužstev.

„Profesionální fotbal nemůže připustit situaci, kdy se domácí fanoušci pokusí napadnout hostující příznivce a používají při tom pyrotechniku. I přes vysokou rizikovost takového chování je výše uložené pokuty na samé dolní hranici a to s přihlédnutím k ostatním aspektům pořadatelského zabezpeční utkání," vysvětluje Richard Baček, předseda disciplinární komise.

Zbrojovka jeho tribunál docela zaměstnala, komise také zahájila disciplinární řízení s brněnským záložníkem Janem Polákem za udeření protihráče v přátelském utkání s týmem Kayserispor.

Disciplinárka si posvítí také na Spartu a Bohemians Praha 1905 za chování jejich fanoušků během derby na Letné.

Zlín dostal pokutu 25 tisíc korun za použití pyrotechniky v utkání Československého Superpoháru v duelu se Slovanem Bratislava. Zlínský asistent trenéra Jan Somberg pak za nevhodné chování směrem k hlavnímu rozhodčímu v tomto duelu zaplatí 15 tisic korun a má zákaz výkonu funkce na dvě soutěžní utkání.

Zlínský záložník Ibrahim Benjamin Traore dostal za vyloučení v Liberci stop na jedno utkání.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..