Rubriky:

1. liga

Hořava tak skvělý start Hanáků nečekal. Šetřit bývalé spoluhráče nebude

12. srpna 2017 12:31 - Plzeň

Los mu hned ve třetím ligovém kole postavil do cesty bývalé spoluhráče, kteří se do elitní společnosti vrátili ve velkém stylu. Vždyť Hořavova Plzeň bude hostit nováčkovskou Olomouc v duelu jediných dvou týmů, jež mají po dvou kolech plný počet bodů. „Hrajeme doma a naší povinností je vyhrát,“ ujišťuje fotbalový reprezentant Tomáš Hořava (29).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Právě ze Sigmy do Viktorie přišel. „Vzájemné zápasy jsou vždycky trochu zvláštní. I když už jsem z Olomouce čtyři roky pryč, ke klubu mám pořád určitý vztah. Samozřejmě se na zápas těším a beru ho jako speciální věc," líčí na klubovém webu plzeňský záložník Tomáš Hořava.

Ani on tak povedený vstup nováčka do soutěže nečekal. „Až jsem překvapen, jak skvělý mají start. Je vidět dlouhodobější práce trenéra Jílka. Zvládli dvě těžká utkání, takže i proto nás čeká nelehký soupeř," přemítá Hořava.

„Na druhou stranu hrajeme doma a naší povinností je vyhrát. Doufám, že předvedeme výborný fotbal a padne hodně branek," zdůrazňuje, že bývalý klub šetřit nehodlá.

Vytrvat a nepolevit, žádá Jílek

„Momentálně beru Plzeň jako asi nejsilnějšího soupeře. Bylo vidět, že byť měla v závěru přípravy trošku problémy, tak vstup do soutěže měla excelentní," avizuje Václav Jílek, trenér Olomouce.

„Beru v potaz, že Plzeň je naprosto jednoznačným favoritem, ale my do utkání jdeme s odhodláním podat co nejlepší výkon a pak je otázka, na co bude stačit. Musíme hlavně vydržet v tom, co jsme předvedli v úvodních dvou kolech a nepolevit," přeje si Jílek.

Utkání Plzeň - Olomouc se hraje v sobotu od 16:00, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..