Sparta získala z divoké bitvy jen bod, Liberec vyrovnal v devíti! Dukla má první vítězství

Čtyřmi nedělními duely skončilo 3. kolo fotbalové HET ligy. Sparta remizovala 1:1 v Liberci a Plzeň i Slavia se jí v čele tabulky vzdalují. Sparta vedla, domácí ve druhé půli viděli dvě červené karty v rychlém sledu, přesto i v devíti vyrovnali. Teplice remizovaly s Jabloncem také 1:1 a stejný výsledek se zrodil i v utkání Karviné s Mladou Boleslaví, Dukla si připsala první body za vítězství 1:0 nad Zlínem.

Sudí Miroslav Zelinka před rozhořčenými hráči Liberce.

Sparta v Liberci v lize nevyhrála pošesté za sebou, od dubna 2012. Ani přesilovka jí k ničemu nebyla, podruhé v úvodu soutěže ztratila body.

Letenští na severu Čech vedli od 27. minuty po trefě Martina Frýdka, na startu druhé půle hráli po vyloučení domácích Ondřeje Kúdely a Milana Kerbra v rozmezí tří minut s výhodou dvou hráčů v poli, ale v dvojnásobné přesilovce absolutně selhali. V 63. minutě srovnal Radim Breite a poté ještě dostal červenou kartu i hostující Eldar Čivič.

Sparťanský trenér Stramaccioni poslal na trávník i čerstvého Tomáše Rosického a v 69. minutě mohli hosté opět vést, když si Mikula málem vstřelil vlastní gól. Sudí také neuznali hostům branku kvůli chybně odmávanému předchozímu ofsajdu

Na Stínadla dorazil nevítaný host. Teplice z posledních 10 ligových zápasů s Jabloncem jen dvakrát vyhrály. A také tentokrát Jablonečtí nakročili ke třem bodům. Hosty deset minut před koncem poslal do vedení Ondřej Mihálik, ale domácí ještě stihli odpovědět penaltou Martina Filla. Jablonec tak venku bodoval popáté za sebou.

Mladá Boleslav prožívá mizerný start sezóny. V Karviné nakročila k první výhře v sezóně, nakonec je z toho jen premiérový bod. Podobně jako v minulé sezóně Středočeši svého soupeře opět nedokázali porazit. Na výhru čekají už pět kol.

Po dvou kolech byla bez bodu také Dukla, ale už to neplatí. Po úspěchu se Ševci opustila poslední místo. Zlín venku i podruhé prohrál.