Dukla - Zlín 1:0Dukla utekla z posledního místa

24. Kušnír 1 : 0

Fotbalisté Dukly ve třetím kole první ligy doma porazili Zlín 1:0, získali premiérové body v sezoně a opustili poslední místo tabulky. Naopak "Ševci" venku i podruhé v novém ročníku prohráli 0:1. Zápas na Julisce rozhodl ve 24. minutě z přímého kopu Ondřej Kušnír.

Ondřej Kušnír (vlevo) na archivním snímku.

Jedinou větší šanci si v úvodní dvacetiminutovce vypracoval Zlín. Po přihrávce Holzera dostal v šestnáctce hodně prostoru Diop, který však po otočce netrefil branku.

Ve 24. minutě domácím pomohla k vedoucímu gólu standardní situace. K přímému kopu se postavil krajní obránce Kušnír a míč poslal přes zeď za brankáře Dostála.

Zlínští se snažili odpovědět, ale obrana Dukly, která v prvních dvou kolech v Plzni a Teplicích dohromady inkasovala sedm gólů, fungovala téměř bezchybně. Až těsně před pauzou z rohu hlavičkoval osamocený Diop vysoko nad břevno.

Hosté se v 54. minutě sice poprvé trefili mezi tři tyče, ale Holzerovu ránu gólman Rada vytáhl na roh. Jinak pokračoval nezáživný fotbal bez velkých šancí na obou stranách.

Zlín ve zbytku poločasu častěji držel míč a marně obléhal pokutové území Dukly. Asi největší možnost na vyrovnání nevyužil střídající Džafič, jenž z přímého kopu v dobré vzdálenosti netrefil branku.

Dejvický tým v závěru zahodil několik solidních protiútoků, ale nejtěsnější náskok udržel a Fastav v nejvyšší soutěži zdolal potřetí za sebou výsledkem 1:0.

3. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Branka: 24. Kušnír. Rozhodčí: Ginzel - Moláček, Flimmel. ŽK: Schranz - Diop. Diváci: 2359.
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojič, Jiránek, Podaný - Bezpalec, Miloševič (74. Djuranovič), Tetour - Koval (64. Koreš), Holenda, Schranz (77. Preisler). Trenér: Hynek.
Zlín: Dostál - Matejov, Hnaníček, Gajič, Bartošák (82. Fantiš) - Ekpai, Jiráček, Traoré, Holzer (60. Džafič) - Železník (64. Bartolomeu), Diop. Trenér: Páník.