Rubriky:

1. liga

Fotbal a hokej se loučily s Rudolfem Baťou, jedním z posledních džentlmenů

17. srpna 2017 16:07 - Praha

Až do konce května pracoval pro fotbalovou Spartu, o to víc jeho odchod všechny bolestně zasáhl. Zástupy smutečních hostů se ve čtvrtek přišly do baziliky Nanebevzetí Panny Marie ve Strahovském klášteře rozloučit s Rudolfem Baťou. Bývalý hokejový rozhodčí a posléze dlouholetý fotbalový funkcionář zemřel minulý týden ve věku 89 let, necelý měsíc před 90. narozeninami...

 

sparta.cz/Vlastimil Vacek

Byl vždy otevřený a pozitivní, proto během svého pestrého života získal tolik přátel doslova po celé Evropě. A ti přišli populárního „Rudyho" doprovodit na jeho poslední cestě. Dorazili zástupci fotbalu i hokeje, nejvýznamnější představitelé sportu, bývalí i současní reprezentanti.

„Byl jako náš děda. Vždycky pozitivní kamarád a hlavně džentlmen, jeden z posledních v téhle republice. Stál za námi, měli jsme ho strašně rádi," ujistil fotbalový internacionál Karel Poborský.

„V hokejovém stejně jako ve fotbalovém prostředí byl znám jako vynikající člověk, odborník a kamarád," zdůraznil prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Rudolf Baťa se dostal do síně slávy jak českého hokeje, tak fotbalu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..