Rubriky:

Fortuna liga

Spasitel Bakoš! V kritických chvílích je na správném místě, chválí Vrba kumšt matadora

20. srpna 2017 20:22 - Jihlava

Podruhé během čtyř dnů spasil Marek Bakoš fotbalovou Plzeň! Západočeši místo pohodového nedělního odpoledne prožívali při duelu 4. kola nejvyšší soutěže na hřišti Jihlavy trápení. Jejich výkon měl daleko k ideálu. Trefa čtyřiatřicetiletého borce z posledních vteřin nastavení zajistila Viktorii výhru a stoprocentní bodovou bilanci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Ve výhru jsem věřil do poslední chvíle. Byl jsem pozitivně naladěný," vyprávěl po triumfu s úsměvem Marek Bakoš. Ve čtvrtek dvěma góly vydatně přispěl k triumfu 3:1 v úvodním duelu play off Evropské ligy s Larnakou. Nadcházející čtvrtek čeká Západočechy na Kypru odveta. I proto udělal trenér Vrba ve srovnání s minulým duelem šest změn v sestavě.

I Bakoš začal na lavičce, odkud sledoval gól Jihlavy už po 27 vteřinách. „Inkasovali jsme z prvního nákopu za obranu, kdy se dva naši hráči srazili ve snaze odvrátit míč. Zápas ani nezačal a my jsme prohrávali. K tomu v nohách těžký zápas s Larnakou. Pro hlavu strašné," vracel se Bakoš k okamžiku, kdy nedorozumění Hájka s Limberským ztrestal Ikaunieks.

Západočeši si sice vytvářeli šance, ale Jihlava zrovna tak. Plzeňský trenér Vrba od postranní čáry hráče marně burcoval a udílel pokyny. Probudit tým se nedařilo. „Nešla nám rozehrávka. Živulič se vůbec nedostal do hry," lamentoval Vrba. I proto už po 38 minutách poslal do hry Bakoše. A se slovenským matadorem v sestavě nastal obrat.

Vrbá má šťastnou ruku

Plzeň se postupně nadechla k lepšímu výkonu. „Byli jsme blízko vyrovnání už před přestávkou, ale vyšlo to až po luxusní trefě Hrošovského," promítal se Bakoš parádní trefu spoluhráče z 64. minutě. Následně byli blíže vítězné trefě domácí, jenže Dvořákovu hlavičku Kozáčik lapil. A v poslední minutě přišel Bakošův čas, když po Zemanově rohovém kopu napálil míč z malého vápna do sítě. „Marek je hráč, který se v kritických momentech objeví na správném místě," lebedil si Vrba.

Bakoš ukázal, jak je hladový. Po gólech i sestavě. „Já se necítím jako muž pro případ nouze. Dřu, abych byl nachystaný v jakémkoliv okamžiku. I ve čtyřiatřiceti zažívám nové situace. Dobrý trenér má cit, kdy využít potenciál hráče. A trenér Vrba má zatím šťastnou ruku," smál se Bakoš po trefě, která zajistila čtvrtou výhru Plzně. Ta je jako jediná v lize stoprocentní.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..