V nastavení zahodil penaltu a odmítl výhru. Obrovské zklamání, smutnil jablonecký Trávník

Jablonec nad Nisou

V napínavé bitvě proti Dukle neoslnil, přesto se Michal Trávník mohl stát opěvovaným jabloneckým hrdinou. V nastaveném čase totiž hlavní arbitr Jiří Houdek nařídil po zákroku na stopera Luďka Pernicu pokutový kop a exekuce se ujal právě třiadvacetiletý záložník. Jenže s jedinečnou příležitostí naložil bídně, když balón ke smutku domácích příznivců nasměroval vedle pravé tyče. Severočeši tak remizovali s borci z Julisky 2:2 a v novém ročníku dál čekají na výhru.

Zklamaný Michal Trávník z Jablonce po neproměněné penaltě v závěru utkání s Duklou.

Na penaltu jste si věřil?

Určený nebyl nikdo. Viděl jsem, že se k tomu vůbec nikdo nehlásil, tak jsem to chtěl zlomit. Moc se mi v zápase nedařilo a chtěl jsem gólem vše zachránit. Jsem obrovsky zklamaný, běží poslední minuta, můžeme vyhrát a já nedám penaltu... Pocity jsou hodně špatné.

Měl jste dopředu jasno, kam míč pošlete?

Věděl, že chci balón kopnout doleva a na gólmana jsem se ani nedíval. On tam byl ale docela rychle, takže jsem míč musel tlačit hodně k tyči a bohužel jsem netrefil ani bránu.

Zápas jste měli skvěle rozehraný, vedli 2:0 a měli převahu. Co se s Jabloncem poté stalo?

Zbytečně jsme nechali dát kontaktní gól. Nedali jsme ještě dvě stoprocentní šance a zápas si zkomplikovali. Za druhou půli jsme si vítězství nezasloužili.

Po druhém gólu Mehanoviče jste bleskově inkasovali. Byli jste nekoncentrovaní?

Je to možné, ale tohle si musíme prostě pohlídat.

Trápení Jablonce na domácím hřišti tak pokračuje. Na výhru čekáte od 9. dubna, kdy jste porazili Zlín.