Gól, který jsem Slavii dal, byl kontroverzní, ale oslavím ho, smál se stoper Sigmy

Petr MarekSport.czPrávo

Stoper Václav Jemelka a gólman Miloše Buchta byli klíčovými muži olomoucké Sigmy v duelu s pražskou Slavií (1:1). Zatímco Buchta řádil ve druhé půli, když vychytal střelce úřadujícího šampióna, Jemelka se o vše podstatné „postaral" už v prvním poločase. Nejprve riskantní rozehrávkou přispěl k vedoucímu gólu Slavie a pak pět minut před přestávkou kontroverzní trefou s přispěním ruky vyrovnal na konečných 1:1.

Dole Václav Jemelka z Olomouce dává gól brankáři Slavie Janu Laštůvkovi.

Gól, který jste vstřelil, pro vás asi znamenal velkou úlevu?

Ano, přinesl nám bod a to je super. Mám z něj velkou radost.

Docílil jste ho pomocí ruky?

Před bránou byla skrumáž, já padal a míč moji ruku zasáhnul. Žádný úmysl v tom ale nebyl, a tak platil.

Gólman Slavie Laštůvka tvrdil, že jste balón do brány doslova hodil...

To rozhodně ne. Padal jsem. Byl to z mé strany nekoordinovaný pohyb.

Víte, že Slavia letos v lize inkasovala vůbec poprvé?

Ano, přemýšlel jsem o tom. Škoda, že ten gól nebyl trochu hezčí.

Pro vás byl v lize vůbec prvním. Oslavíte ho?

Byl sice kontraverzní, ale platil, takže jo.

Vraťme se na začátek utkání. Co vedoucí gól Slavie?

Rozehrával jsem na Housku, ten míč ztratil, Slávisté to kopli za nás, za obranu, a Škoda zavěsil. Bylo to ode mě příliš riskantní. Měl jsem to jednoduše odkopnout.

Jaké pro vás bylo bránit Milana Škodu?

Strašně těžké. Docela jsem si s ním zaskákal. Dost soubojů vyhrával. Se silnějším útočníkem jsem se na hřišti ještě nepotkal.

V prvním poločase jste hráli výborně, ve druhém však dominovala Slavia?

Mají nesmírně kvalitní tým a tak jsme to měli hodně těžké. Ovládli střed pole a dostali nás tak pod obrovský tlak, který s příchodem Necida ještě zesílil. Naštěstí nás podržel Miloš Buchta. Zachytal skvěle. Byl nejlepším hráčem zápasu.

Před půl rokem jste za rezervu Sigmy hrával proti týmům jako Hlučín, Kroměříž. Naskočil jste do ligy a musel jste čelit Liberci, Plzni, Slavii... Netočí se vám z toho hlava?

To určitě ne. Maličko nervózní jsem sice v úvodu soutěže byl, ale třeba teď se Slavií vůbec.

V hledišti bylo přes devět tisíc diváků. Před takovou kulisou jste ještě nikdy nehrál. Ani to vás nerozhodilo?

Naopak. Chtěli jsme, aby lidi přišli a povzbuzovali nás. Stalo se, byli fantastičtí a i díky jejich vydatné pomoci jsme ten cenný bod získali.