Rubriky:

1. liga

Emoce v derby bude krotit Jílek, rozhodčí, který nepotřebuje karty

13. září 2017 13:10 - Praha
(Aktualizováno: 13. září 2017 13:25)

Nesmiřitelní rivalové už vědí, kdo bude krotit emoce na obou stranách v bitvě o Prahu. Nedělní derby Slavia - Sparta (od 18:00) ve fotbalové lize bude řídit jako hlavní rozhodčí Jan Jílek s asistenty Petrem Blažejem a Zdeňkem Dobrovolným. Nasazení sudích na 7. kolo potvrdila komise rozhodčích. Pro Jílka půjde o druhé derby, je znám jako arbitr, který rozdává málo karet.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tři odpískané zápasy, devět udělených žlutých karet a žádná červená. Taková je podzimní statistika Jana Jílka na prvoligové scéně, ze které vychází velmi nízký průměr 3 žluté karty na zápas.

Zkušený čtyřiatřicetiletý rozhodčí je zároveň předsedou Jihočeského krajského fotbalového svazu. Blíží se k jubilejní metě, duel pražských S pro něj bude již 199. ligovým zápasem v roli hlavního rozhodčího.

Derby zatím řídil pouze jednou. V dubnu 2014, když Sparta doma porazila Slavii 3:0. Právě na Jílkovi tehdy záviselo, jestli se bude zápas přerušovat kvůli pokřikům fanoušků obou klubů. Nestalo se, Jílek zvažoval zastavení utkání pouze jednou - kvůli dělbuchům. Od Miroslava Pelty, tehdejšího předsedy FAČR, měl předem povoleno, aby nadávky na jeho hlavu přešel.

Derby zvládl s jednou chybou. Upřel Slavii penaltu za faul obránce Costy na útočníka Tomáše Necida. Uvedla to tehdejší předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková.

V minulé sezóně dostal Jílek stop na čtyři zápasy za nesprávně nařízenou penaltu právě pro Slavii v Jihlavě.

dos, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..