Rubriky:

1. liga

Zápasy pravdy jsou tady. V Mladé Boleslavi fotbal vždycky bolí, přiznávají plzeňští hráči i trenér Vrba

23. září 2017 09:42 - Plzeň

Čeká je zápas pravdy. Dost možná vůbec první v této ligové sezóně, kterou zatím kráčí plzeňští fotbalisté naprosto suverénně. „Sám jsem zvědav, jak ho zvládneme proti soupeři, jenž se po složitějším začátku už chytil a bude na nás určitě dobře připravený,“ nepopírá trenér ligového lídra Pavel Vrba, že sobotní konfrontace na hřišti Mladé Boleslavi (18.00) ukáže, jak na tom jeho svěřenci doopravdy jsou.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Sedm předchozích duelů Viktoria zvládla, připsala si na konto plný počet bodů a tabulce kraluje suverénně. Jenže v posledním domácím utkání proti Zlínu to v jejích řadách ve druhém poločase až podezřele drhlo.

„Scházela aktivita, kterou na hráčích požaduji, u většiny míčů jsme byli až jako druzí. Kdybychom měli takto pokračovat, budeme mít v lize problémy s kýmkoliv," přiznával plzeňský kouč, že výhru na Zlínem museli jeho svěřenci vydřít a vybojovat.

„Nehráli jsme skutečně optimálně, takže se musíme z chyb poučit a dávat si pozor, aby nás Mladá Boleslav netrestala," nezbývalo Milanu Petrželovi než s trenérem souhlasit.

„Zvláště, když nás čeká tuhý boj. S Boleslaví na něj musíme být připraveni pokaždé a teď obzvlášť. Neměla dobrý začátek podzimu, ale dvěma výhrami v řadě se zvedla," uvědomuje si Lukáš Hejda, že konfrontace se Středočechy pokaždé bolí.

Ostatně, vzpomínky na dva loňské zápasy, které skončily remízou, má pořád v hlavě. „Hlavně na domácí, neboť na jaře jsme hráli o všechno a s Bolkou jsme prohrávali po hodině hry už tříbrankovým rozdílem. Dotahovali jsme, povedlo se nám vyrovnat, ale zázračný konec se nekonal," vybavuje si utkání, v němž Plzeň promarnila šanci na titul.

„Hlavně v Mladé Boleslavi to nikdy nebyl pro Plzeň jednoduchý zápas. Fotbal tam pokaždé bolel, ale i s tím se musíme vyrovnat, pokud chceme pokračovat v podzimním tažení," ví  trenér Vrba, že zápasy pravdy právě přichází.

V sobotu v Mladé Boileslavi, před reprezentační přestávkou doma s Bohemians, hned po ní na pražské Letné se Spartou.

"Až po nich se můžeme bavit o našich ambicích. Anebo spíše až po skončení podzimu," naráží trenér Vrba na konfrontaci s mistrovskou Slavií v 13. ligovém kole.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..