Brno i v oslabení porazilo Teplice a už není poslední

86. Škoda 1:0
Záznam online reportáže »

18. listopadu 2017 17:52 - Brno

Fotbalisté Brna ve 14. kole první ligy vybojovali vítězství 1:0 nad Teplicemi, přestože hráli od 40. minuty bez vyloučeného Francise Koného. I v oslabení však čtyři minuty před koncem zařídil důležitý zisk tří bodů Michal Škoda. Brno se tak dostalo ze dna tabulky. Teplice ani na sedmý pokus venku nevyhrály.

Václav Šálek, ČTK

Hlavní postavou prvního poločasu byl Koné. Ve 12. minutě tožský útočník hlavičkoval vedle branky. Krátce na to přestřelil Kratochvíl. A Koné neuspěl ani v dalších dvou šancích. Ve 37. minutě pak Koné dostal žlutou kartu za zakopnutí míče. Navíc tři minuty na to v přerušené hře strčil do Kroba a po druhé žluté byl vyloučen.

Teplice mohly využít přesilovku v úvodu druhé půle, kdy po centru nedosáhli na míč Vaněček ani Král. Jinak ale Brno velmi dobře bránilo a Severočechy nepouštělo do šancí. Naopak po standardní situaci Pilíka byl blízko šance Pavlík.

Deset minut před koncem zastavil akci hostujícího Vondráška ofsajd, a tak rozhodující okamžik přišel v 86. minutě. Škoda na křídle předskočil protihráče a vybojoval míč a hned se z 25 metrů opřel do míče. Parádní střelou přehodil gólmana a zařídil teprve druhou výhru Brna za posledních devět kol.

14. kolo první fotbalové ligy:
Zbrojovka Brno - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 86. Škoda. Rozhodčí: Jílek - Kotík, Kubr. ŽK: Gomes, Pilík, Koné, Škoda - Fillo, Šušnjar. ČK: 40. Koné. Diváci: 3218.
Brno: Melichárek - Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil - Polák (78. Sedlák) - Fortes (61. Zikl), Kratochvíl, Pilík (85. Škoda), Lutonský - Koné. Trenér: Pivarník.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Kučera, Soungole (54. Trubač) - Fillo, Král (87. Červenka), Rezek - Vaněček. Trenér: Šmejkal.