Rubriky:

Fortuna liga

Byla to válka a my jako bojovníci nezklamali, hlásil se teplický Vondrášek ke své věštbě

26. listopadu 2017 21:43 - Teplice

Tušil dopředu, co je v duelu s podzimním suverénem čeká, takže už před zápasem teplický obránce Tomáš Vondrášek napsal na Instagram: Bude to válka. „A trefil jsem. Válka to byla a my jako bojovníci nezklamali,“ hrdě se hlásil k věštbě, když partie s Plzní skončila a jeho tým zastavil vítězné tažení Viktorie ligovým podzimem. Sice „jen“ remízou, ale i tak...

 

Libor Zavoral, ČTK

„Je strašně fajn utnout sérii, jakou Plzeň měla. Vždyť Viktorka má tak kvalitní a nadstandardní hráče, jakých v lize moc neběhá. Proto mi dal zápas zabrat víc než kterýkoli jiný. Kmitat v jednom kuse u čáry, dávat střídavě pozor na Kopice a Limberského a hlídat všechny soupeřovy hráče, kteří před šestnáctkou v jednom kuse rotují, to člověku sebere všechny síly," přiznával, že uhrát bezgólovou remízu dalo celému teplickému týmu moc a moc zabrat.

Ale zvládl to a po šestnácti plzeňských výhrách v řadě byl ten teplický prvním, který Vrbův tým o body obral. I díky Vondráškovi, který pár minut po přestávce vykopával střelu Havla z brankové čáry.

„Byla to spíš intuice. Tušil jsem, kam by jeho rána mohla jít a balón mě skutečně trefil. Na chvíli mi ale zatrnulo, aby náhodou netrefil mou druhou nohu, protože už párkrát jsem si takhle dal vlastence. Ale měli jsme i kus štěstí, takže proto jsme uhráli remízu, jejíž opravdovou hodnotu ukáže podle mého až čas," pochvaloval si válečník Vondrášek.

„Předchozích šestnáct výher Plzně nebylo dílem náhody, protože Viktorka i nás přesvědčila, jak kvalitní fotbal hraje. Bylo to s ní hlavně o běhání... Stovkách a stovkách naběhaných metrů, protože Viktoriáni jsou vpředu strašně silní, takže člověk při jejich bránění neví, kam dřív skočit," argumentoval třicetiletý teplický obránce, že remíza s Plzní je pro jeho mužstvo vlastně výhrou.

„Ale vítězný pokřikem jsme ji v šatně neslavili, i když jako výhry jsme si ji cenili. My někde ve skrytu na vítězství mysleli, ale žádný z protiútoků jsme do soupeřovy brány nedotlačili. Plzeň jsme ovšem také drželi na distanc, a kromě dvou šancí jí toho víc nedovolili. Ani v závěru, kdy jsme od ní čekali přece jen větší tlak. Měla však v nohou čtvrteční pohárové střetnutí Evropské ligy s Rumuny, takže zřejmě neměla tolik sil. A my se navíc neuchýlili k pasivitě, takže jsme jí nedovolili, aby zápas rozhodla," glosoval remízoovou partii nadmíru spokojený věštec Vondrášek.

zp, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..