Rubriky:

Fortuna liga

MS florbal 2018

Živě

Porazili Spartu a splnili si sen! Podle Jílka může Olomouc začít potichu mluvit o pohárech

26. listopadu 2017 22:11 - Olomouc
(Aktualizováno: 26. listopadu 2017 22:26)

Trenér fotbalistů Olomouce Václav Jílek si výhrou 1:0 nad Spartou splnil dílčí sen. Bývalý asistent letenského celku navíc prohlásil, že Sigma už může potichu mluvit o účasti v evropských pohárech. Hanáci jsou totiž po 15 kolech druzí a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, obhájce titulu má ale k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Dnes jsme napsali nádhernou kapitolu naší podzimní pohádky. Ještě to bylo umocněno tím, že jsme Spartu doma zdolali po tolika letech. Pro mě je ale nejdůležitější, po jakém to bylo výkonu. Sršela z nás větší odhodlanost, obrovská energie. První půle byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Třicet minut po přestávce z naší strany pak bylo fantastických. Byl to náš nejlepší letošní výkon. Hodně agresivní, s vynikající přechodovou fází," liboval si spokojený olomoucký lodivod Václav Jílek.

Po vedoucím gólu to bylo podle něj o tom, zda Sigma přidá další, nebo Sparta vyrovná. „My jsme chodili do brejků, oni s příchodem Rosického zase začali být mnohem nebezpečnější. Nic z toho však nepřišlo. Nás naštěstí podržel gólman Buchta a tak se skóre již nezměnilo. Splnil se nám všem velký sen," rozplýval se kouč Sigmy.

Poté vyzvedl famózní diváckou kulisu, kterou vytvořilo více než 11 tisíc fanoušků. „Připomínala mi utkání, kdy jsem byl na druhé straně, a hráli jsme se Spartou velké duely v pohárové Evropě," zasnil se Jílek a dodal, že jeho tým nyní hraje na hranici svých možností. „O moc více potencionálu už asi nemáme. O pohárových příčkách, byť jsme o nich dosud prakticky nemluvili, však již začínáme přemýšlet. Přece jen, jsme druzí. Pořád však jsme jen v půlce soutěže. Zůstaneme-li pokorní, šance ale určitě je," uzavřel Jílek.

Mužem, který utkání rozhodl, byl sváteční střelec, obránce Martin Sladký. „Při rohu se to nějak odráželo, já jsem doufal, že by se balón mohl dostat ke mně a pak už jsem se jen soustředil, abych to prostřelil a naštěstí to vyšlo, takže paráda," popsal klíčový okamžik a svoji druhou ligovou trefu v kariéře zadák Sigmy.

A také on byl plný emocí. „Porazit Spartu doma po takové době, to je krásný pocit. Vůbec jsme to v kabině ale před utkáním neřešili. Vlastně se nás to moc ani netýká. Soustředili jsme se jen na tento zápas. Chtěli jsme ho vyhrát, to se podařilo, a jsme tam, kde jsme chtěli být. Máme další nulu, udrželi jsme neporazitelnost doma, super. Teď pojedeme dál a zkusíme vyhrát i v Liberci. Bude to však asi stejně těžké jako teď se Spartou," prohlásil Sladký.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..